Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de Bir Karanlık Cinayet Daha: Çoban Çadırda Öldürüldü

Dersim

Dersim’de Bir Karanlık Cinayet Daha: Çoban Çadırda Öldürüldü

Hozat’ta yaylada kalan 58 yaşındaki Ali Doğan Firik, gece çadırına gelen silahlı 3 kişi tarafından öldürüldü.
Dersimnews.com – Dersim’de aydınlatılamayan faili meçhul cinayetlere bir yenisi daha eklendi.

Dersim’in Hozat ilçesinde yaylacılık yapan 58 yaşındaki Ali Doğan Firik, gece çadırına gelen silahlı 3 kişi tarafından öldürüldü. 

Edinilen bilgiye göre daha önce örgüt üyesi olduğu iddiasıyla bir süre cezaevinde kalan 58 yaşındaki Ali Doğan Firik, hayvanlarını otlatmaya götürdüğü yaylada çadırına gelen 3 kişi tarafından öldürüldü.

Çemişgezek’te yaşayan ve yaz aylarında hayvanlarını Hozat’a bağlı Buzlupınar Yaylası’na götüren Ali Doğan Firik, yaylada çadırında öldürüldü.

Daha önce örgüt üyesi olduğu iddiasıyla bir süre cezaevinde kaldığı öğrenilen Ali Doğan Firik’in yayladaki çadırına gelen silahlı 3 kişi, iddiaya göre tartıştıkları Firik’i uzun namlulu silahla vurdu. Kafasına 3 kurşun isabet eden Firik olay yerinde öldü. Olaydan sonra saldırganlar bölgeden kaçtı.

Yaylada bulunanların ihbarı üzerine bölgeye sağlık ekipleri ve jandarma gönderildi. Ali Doğan Firik’in cesedi Hozat Devlet Hastanesi morguna konuldu. Jandarma, cinayetle ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. Ro$ev sîtav

    18/07/2015 at 09:17

    Yabanci güçler bütün sembolleri, kurum-kurulu$lari ile, Dêsimde çikmadiklari sürece bu zulüm, bu “karanlik cinayet”ler devam edecek.. Dêsimde ya$ayan herkes; ya Dêsim kültürüne (Kirmancîye) saygi duyacak, ya da i$galci güç olarak bilineceklerdir..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × three =

More in Dersim

To Top