Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

IŞİD Suruç’u Kana Buladı: 32 Ölü 103 Yaralı – Güncelleniyor

Haberler

IŞİD Suruç’u Kana Buladı: 32 Ölü 103 Yaralı – Güncelleniyor

Cihatçı terör örgütü IŞİD, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde canlı bombayla intihar saldırısı düzenledi. Patlamada 32 kişi öldü 100’den fazla yaralı var. 

Dersimnews.com – Suriye’yi kana bulayan islamcı terör örgütü IŞİD bu kez Şanlıurfa’nın Suruç ilçesini kana buladı.

GÜNCELLENİYOR… (11.25)

Katliamda hayatını kaybedenlerin isimleri şöyle:

Uğur Özkan, Kasım Deprem, Hatice Ezgi Sadet, Cemil Yıldız, Çağdaş Aydın, Nazlı Akyürek, Ferdane Ece Dinç, Mücahit Erol, Murat Yurtgül, Emrullah Akhamur, İsmet Şeker, Okan Pirinç, Nartan Kılıç, Ferdane Kılıç, Serhat Devrim, Met Ali Barutçu, Erdal Bozkurt, Süleyman Aksu, Koray Çapoğlu, Cebrail Günebakan, Veysel Özdemir, Nazegül Boyraz, Alper Sapan, Alican Vural, Osman Çiçek, Dilek Bozkurt, Büşra Mete, Yunus Emre Şen, Ayda Ezgi Şalcı, Mehmet Ali Varol.

– Katliamda ölenlerin sayısı 32’ye yükseldi.

– Patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 32 yükseldi. 100’den fazla yaralı hastanelerde tedavi altında.

– Eylemş gerçekleştiren IŞİD bombacısının 18 yaşında bir kadın olduğuna dair bilgiler var.

– SGDF, ölen gençlerin henüz kimliklerinin tam olarak tespit edilmediğini açıkladı. 

SGDF: IŞİD canlı bomba saldırısı yaptı

10 KİŞİNİN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Saldırıda hayatını kaybedenlerin isimlerinin;

Koray Çapoğlu, Hatice Ezgi Sadet, Uğur Özkan, Narten Kılıç, Veysel Özdemir, Nazegül Boyraz, Kasım Dedizem, Alper Sapan, Okan Prinç ve Ferdane Kılıç’ın olduğu bildirildi.

Üyeleri bir basın toplantısı düzenlerken saldırıya hedef olan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), olayı kınayan bir açıklama yaptı. Üyelerinin Suruç’ta “canlı bomba” saldırısına uğradığı kaydeden federasyon, saldırının IŞİD tarafından düzenlendiği ifade etti. SGDF, olayla ilgili hükümeti ve MİT’i suçladı.

Patlamanın yaşandığı yerde Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 gencin konakladığı, CİHAN haber ajansı, patlamanın nedeninin IŞİD üyesi bir intihar bombacısı olduğunu iddia etti.

suruc-patlama

Kobane’ye yardım için giden 300 kişilik SGDF’li gencin toplandığı kültür merkezinin önünde canlı bombayla intihar saldırısı düzenlendi. Patlamada şuana kadar 28 kişinin hayatını kaybettiği 100’den fazla yaralı olduğu bilgisi var.

CNNTürk televizyonuna konuşan Garip Çelik adlı görgü tanığı, bir kolektif girişim olan Sosyalist Gençlik Federasyonu (SGDF) çerçevesinde bir grup olarak Suruç’a bu sabah geldiklerini söyledi.
Grubun Kobani’de yardım ve yapılandırma çalışmalarına destek için Suruç’a geldiğini kaydeden Çelik, saldırının grup üyelerinin bulunduğu alana yapıldığını ve iki arkadaşını kaybettiğini belirtti.

Patlamanın hedef aldığı Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi gençlerden bir kısmının dün İstanbul’dan, savaşla yıkılan Kobani’nin yeniden inşa çalışmalarına gönüllü olarak katılma amacıyla yola çıktıkları anlaşılıyor.

Patlamanın hedef aldığı Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi gençlerden bir kısmının dün İstanbul’dan, savaşla yıkılan Kobani’nin yeniden inşa çalışmalarına gönüllü olarak katılma amacıyla yola çıktıkları anlaşılıyor.

İŞTE PATLAMA ANI

__________________________________________________________

Kılıçdaroğlu: Gencecik evlatlarımızı kaybetmenin acısı tarifsiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıyla ilgili olarak “Suruç’taki hain saldırı yüreklerimizi yaktı. Gencecik evlatlarımızı kaybetmenin acısı tarifsiz. Terörü ve onu besleyenleri lanetliyorum” açıklamasını yaptı.

Demirtaş: Halkımız kendi güvenliğini almak durumunda

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde meydana gelen saldırıyla ilgili olarak Med Nuce televizyonuna açıklamada bulundu.

Demirtaş şunları söyledi:

  • En önemli konu, artık halkımız kendi güvenliğini almak durumunda.Tüm il ve ilçe teşkilatlarımız kendi güvenlik tedbirlerini almalıdırlar.
  • Bakın iddia ediyorum Suruç’ta açıklama yapacak gençlerin tamamı kayıt altındadırlar. Orada kimler var Emniyet biliyordur. Kimse kimseyi kandırmasın. Devlet oraya kim gelecek kim gidecek biliyor.
  • Böyle günler çok önemlidir. Herkes dayanışma içinde olmalıdır. Biz yarın MYK’da tüm gelişmeleri değerlendireceğiz. Halkımızı da bilgilendireceğiz.
Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 3 =

More in Haberler

To Top