Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

TSK Uçakları PKK Kamplarını Bombaladı

Haberler

TSK Uçakları PKK Kamplarını Bombaladı

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’nden havalanan savaş uçaklarının Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ndeki (IKBY) PKK kamplarını vurduğu bildirildi.

Dersimnews.com – Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Cuma akşamki operasyonlarda hem PKK, hem de Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) hedef alındığı belirtildi.

PKK’ye yakın internet siteleri ve Erbil yönetimine yakın Rudaw haber ajansı, IKBY’de PKK alanların bombalandığını bildirdi. AFP’ye konuşan PKK sözcülerinden Bahtiyar Doğan akşam saatlerinde sınır yakınlarındaki mevzilerinin bombalandığını söyledi.

Başbakanlığın açıklamasında şöyle denildi:
“Gece boyu devam eden ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından Suriye’deki DAEŞ (IŞİD) terör örgütü ile Kuzey Irak’taki PKK terör örgütü hedeflerine dönük icra edilen harekât Türk Silahlı Kuvvetleri’nin milli imkân ve kabiliyetleri ile gerçekleştirilmiştir.”

“İcra edilen hava harekâtında Irak’ın kuzeyinde PKK terör örgütünün kullandığı Zap, Metina, Gara, Avaşin-Basyan, Sinath Haftanin, Hakurk ve Kandil’deki sığınak, barınak, depo, lojistik nokta ve barınma alanları ile mağaralar, modern ve klasik mühimmat ile vurulmuştur.”
“Ayrıca, icra edilen hava harekâtı ile eşzamanlı olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait ateş destek vasıtaları ile Suriye’nin kuzeyindeki DAEŞ terör örgütüne ait hedefler ve Irak’ın kuzeyindeki PKK terör örgütüne ait hedefler ateş altına alınmıştır.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 3 =

More in Haberler

To Top