Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Varto’da Sokağa Çıkmaya Yasağı İlan Edildi

Haberler

Varto’da Sokağa Çıkmaya Yasağı İlan Edildi

Muş’un Varto ilçesinde güvenlik güçleri ile HPG’liler arasında çıkan çatışmalar sürüyor. Valilik sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Dersimnews.com – Varto’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Muş Valisi Vedat Büyükersoy, PKK mensuplarının ilçede bulunduğunu ve operasyonların sürdüğünü belirterek, kent güvenliğinin sağlanması açısından ikinci bir emre kadar, 08.30 itibarıyla Varto’da sokağa çıkma yasağı ilan ettiklerini söyledi.

DİHA, Varto’da dün başlayan çatışmalar sabah saatlerine kadar sürerken, ilçenin giriş ve çıkışları HPG’lilerin kontrolüne geçti. Hendeklerin kazıldığı tüm ana caddelerinde de silahlı grupla denetim sağladığını aktardı.

varto-sokaga-cikma-yasagi

Yerel kaynaklar, Muş Varto’da dün akşam saatlerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na yapılan saldırının ardından ilçenin giriş ve çıkışlarının yanı sıra caddeler de HPG militanlarının kontrolüne girdiğini aktardı.

BELEDİYE BAŞKANI: HALKIN CAN GÜVENLİĞİ YOKVarto Belediye Eşbaşkanı DBP’li Sabite Ekinci, ilçe merkezinde bir çok hendek kazıldığını, ilçeye takviye güvenlik güçlerinin geldiğini söyledi. Sokağa çıkma yasağının sürdüğünü belirten Başkan Ekinci, şunları söyledi:

“Varto’da hayat felç olmuş durumda. Kimse tedirginlikten dışarı çıkamıyor. İlçenin özellikle emniyet ve askeriyenin belli noktalarında güvenlik güçleri var. Belli noktalarda yoklar. Hendeklerle birçok yol kazılmış durumda. Dün gece boyunca ilçede elektrik yoktu bugün sabahtan itibaren var.”

 

Varto’da çatışma sürüyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + 1 =

More in Haberler

To Top