Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kirli Savaşın Kurbanı Ayten Günhan Toprağa Verildi

Dersim

Kirli Savaşın Kurbanı Ayten Günhan Toprağa Verildi

Dersim merkezde HPG’liler ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmanın ortasında kalarak yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ayten Günhan (32)  dün toprağa verildi.

Dersimnews.com –  Genç yaşta kirli savaşın kurbanı olan Ayten Günhan dün toprağa verildi.

4 Eylül’de 2 HPG militanı Dersim merkezde bulunan Şehit Nahit Bulut Polis Karakoluna saldırıda bulunmuştu. Saldırı sonrası polis ve HPG’liler arasında çıkan çatışmada iki ateş arasında kalan 32 yaşındaki Ayten Günhan, kaldırıldığı Tunceli Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

ayten-gunhan-cenazesi

Ayten Günhan için bugün cemevinde cenaze töreni düzenlendi. Günhan için tüm esnaf kepenk kapatırken şehir adeta yasa büründü. Yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde Ayten Günhan’ın yakınları zorlukla ayakta durabildi.

“EMİNE ERDOĞAN NEDEN DURDURMUYOR?”

Tören sırasında Ayten Günhan’ın halası Sakine Ertuğrul yaşananlara tepki göstererek, “Neden taradılar, sebep neydi. Halkı neden taradılar. Beşikte bebeğimizi büyütür yine mücadelemize devam ederiz. 20 kişi de 100 kişi de öldürseniz 1 Ayten öldü 100 Ayten doğar. Ne yaparlarsa yapsınlar mücadelemize devam edeceğiz. Yıllarca oy için oyaladılar bizi.” dedi. “Emine Erdoğan, ben anneyim durdururum diyor. Neden durdurmuyor? Anneler ağlamasın. Polis anneleri de ağlamasın. Asker anneleri de ağlamasın.” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + nineteen =

More in Dersim

To Top