Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

IŞİD’in Türkiye Sorumlusu Ebu Hanzala Serbest Bırakıldı

Haberler

IŞİD’in Türkiye Sorumlusu Ebu Hanzala Serbest Bırakıldı

Cihatçı terör örgütü El Kaide yöneticisi olmakla suçlanan ve bir süre tutuklu kalan Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayuncuk serbest bırakıldı. 

 

Dersimnews.com – Cihatçı terör örgütü El Kaide bağlantılı IŞİD’in Türkiye yöneticisi Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayuncuk ve beraberinde gözaltına alınan 7 kişi serbest bırakıldı.  16 ilde terör örgütlerine yönelik yapılan eşzamanlı operasyonlarda Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayuncuk da gözaltına alınmıştı.

ebu-hanzala
Ramazan’da IŞİD propagandasıyla bayram namazı kıldıran Bayuncuk, cihat çağrısı yapmış ve Türkiye’ye tehdit niteliğinde sözler söylemişti. Ebu Hanzala kod adını kullanan Halis Bayancuk , bayram namazında cihat çağrısı yapan bir konuşma yapmıştı. Ömerli Barajı’nda çekildiği tahmin edilen görüntüde demokrasiyi eleştiren Bayancuk, şeriat yönetimi istediklerini söylemişti.

“Sizi Allaha şikayet ederiz”

Bayancuk, “Müslümanların evlerini sabah 5’te basarsanız, mahremiyetini çiğnerseniz, sizi Allah’a şikayet ederiz. Aklınızı başınıza alın” demişti.

IŞİD’e bağlılığını açıklamıştı

IŞİD’e bağlılığını daha önce yayınlanan videolarda açıklayan Bayancuk, Türkiye hükümetine yönelik eleştirilerde de bulunuyor. Bayancuk’un konuştuğu video, ‘T.C. Rejiminin başındakilere bir uyarı’ başlığıyla örgüte ait internet sitesi ile sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmıştı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fourteen − one =

More in Haberler

To Top