Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ankara Katliamı’nın canlı bombaları Adıyamanlı IŞİD’çiler

Haberler

Ankara Katliamı’nın canlı bombaları Adıyamanlı IŞİD’çiler

Ankara Katliamı’nı gerçekleştiren iki canlı bomba IŞİD militanı çıktı.  Adıyamanlı IŞİD’çiler Ömer Deniz Dündar ve Yunus Emre Alagöz katliamı gerçekleştiren canlı bombalar.

Dersimnews.com – Ankara Katliamı’nı gerçekleştiren canlı bombaların, MİT takibinde olan Yunus Emre Alagöz ile Ömer Deniz Dündar olduğu ortaya çıktı.

İki canlı bomba Adıyaman’da bulunan İslam Çay Ocağı’nda örgütlenip cihatçı terör örgütü IŞİD’e katıldı.

 ankara-katliami-bombacilari

SURUÇ BOMBACISININ AĞABEYİ

Suruç’ta 34 kişinin yaşamını yitirdiği patlamanın faili canlı bomba Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün ağabeyi olan Yunus Emre Alagöz. Diğer fail ise Alagöz’ün örgütlediği Ömer Deniz Dünar.

Hürriyet’in haberine göre, güvenlik güçleri saldırı sonrası bölgede bulunan MOBESE kameralarından canlı bombaların kimlik bilgilerine ulaştı. DNA testleri de uyuşan Ömer Deniz Dündar ve Alagöz’ün Gaziantep’ten iki ayrı araçla Ankara’ya geldikleri ve saldırı öncesi Y.Ş. isimli bir kişi ile birlikte bölgede keşif yaptıkları belirtilirken, iki kişinin Suriye’den Türkiye’ye geçiş yaptıkları ihtimali üzerinde duruluyor.

Kimliklerin tespit edilmesinin ardından bu sabah Gaziantep’te Y.Ş. ile iki aracın sahibi operasyonla gözaltına alındı. Üç kişinin soruşturmanın yürütüldüğü Ankara’ya gönderileceği öğrenildi.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × one =

More in Haberler

To Top