Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ankara Katliamı’nın canlı bombaları Devlet’in arama listesindeymiş!

Haberler

Ankara Katliamı’nın canlı bombaları Devlet’in arama listesindeymiş!

Ankara Katliamı’nın canlı bombaları Yunus Emre Alagöz ve Ömer Deniz Dündar, Devletin canlı bomba olarak aradığı kişilerin listesinde yer alıyordu. 
Dersimnews.com – Terör nitelikli kayıp şahıs olarak aranan Yunus Emre Alagöz, Suruç katliamını yapan Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün ağabeydi.

ankara-katliami-bombacilari

Alagöz kardeşler ile Ömer Deniz Dündar, Adıyaman’da İslam Çay Ocağı’na gidip geliyorlardı. Diyarbakır saldırısının tutuklanan faili Orhan Gönder de bu grupla arkadaştı.

Adıyamanlı Dokumacı grubuna bağlı olan bu isimler, Suriye’de IŞİD saflarına katılmıştı. Zaman zaman Türkiye’ye dönen bu kişiler, ailelerinin şikâyetlerine karşın ifadeleri alınıp serbest bırakılmıştı. Ömer Deniz Dündar’ın kardeşi de halen Suriye’de IŞİD saflarında savaşıyor ve Türkiye’de canlı bomba olarak aranıyor.

EMNİYET OĞLUMU SERBEST BIRAKTI

Radikal’e konuşan Ömer Deniz Dündar’ın babası M. Dündar, oğlunun 2013 yılında Suriye’ye gittiğini, 2014 yılında Türkiye’ye geldiğini, Türkiye’de 8 ay kaldıktan sonra tekrar Suriye’ye gittiğini söyledi. Baba M. Dündar, şunları kaydetti:

“Benim oğlum böyle bir şey yapamaz. Oğlumu Suriye’den geri getirmek için defalarca emniyete gittim. Oğlum 2014 yılında Adıyaman’a geldi. 8 ay yanımda kaldı. Ben oğlumu Emniyet’e şikayet ettim. Emniyet’e, ‘bunu alın cezaevine atın’ dedim. İfadesi alındıktan sonra oğlum serbest bırakıldı. 8 ay sonra Suriye’ye gitti. Ömer Deniz evliydi. Ömer Deniz’in bir çocuğu vardı. Ömer Deniz’le sekiz aydır hiç konuşmuyorduk. Şimdi ben ne yapacağım? Oğlumun böyle bir saldırı yaptığına dair emniyetten bana bir bilgi verilmedi’ dedi.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − three =

More in Haberler

To Top