Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Sarıyer’de polisin vurduğu Dilek Doğan hayatını kaybetti

Haberler

Sarıyer’de polisin vurduğu Dilek Doğan hayatını kaybetti

İstanbul Sarıyer’de ev araması sırasında polis tarafından vurulan Dilek Doğan, tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Dersimnews.com – Polis kurşunu bir can daha aldı. İstanbul Sarıyer’de polis tarafından vurulan ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda olan Dilek Doğan hayatını kaybetti.

dilek-dogan

Akşam saatlerinde öldüğü öğrenilen Dilek Doğan’ın cenazesi, geniş güvenlik önlemleri altında hastaneden alınarak, Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Adli Tıp çevresinde de polis ekiplerinin önlem aldığı görüldü.

25 yaşındaki Doğan’ın annesi Aysel Doğan yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:

“Polisler eve ayakkabı ile girdi. Kızım da ‘galoş giyin, sonra girin’ deyince tartışma çıktı. Silah sesi duydum ve kızım yere yığıldı. Kızımız vurulduktan sonra polislerle itiş kakış yaşadık. Sonra hastaneye getirdik kızımı. Benim kızım canlı bomba değil. Canlı bomba olsa evde mi yatar, neden vurdular?”

Baba Doğan ise “Evimize 4 polis ayakkabılarıyla girdi. Kızımı vuran polise ‘galoş giyin’ dedik. Onlar da ‘giymeyiz’ dediler. Sonra silahı bize doğrulttu. Bir anda kızımı vurdular. Kızımı öldü zannettim. Polisler panikleyip dışarı kaçmaya başladılar. Evde kesinlikle bir çatışma olmadı. Kızımız vurulduktan sonra polislerle itiş kakış yaşadık. Benim beş tane çocuğum var. Dilek benim tek kızım. Umarım sağlığına kavuşur” sözleriyle yaşananları aktarmıştı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − three =

More in Haberler

To Top