Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

PKK, tek taraflı ateşkese son verdi

Haberler

PKK, tek taraflı ateşkese son verdi

PKK’nin çatı örgütü KCK, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin politikalarını gerekçe göstererek 1 Kasım seçimleri öncesi ilan edilen tek taraflı ateşkesi sonlandırdıklarını açıkladı.

Fırat Haber Ajansı’nın internet sitesinde yayınlanan KCK yönetiminin yazılı açıklamasında, “AKP seçimden sonra da bir savaş hükümeti olacağını ortaya koymuştur. AKP’nin mevcut politikaları ortamında eylemsizliği sürdürmek mümkün olmadığı gibi, bu politikalar ortamında bir çatışmasızlığın sağlanması da mümkün değildir” deniyor.

Açıklamada çift taraflı ateşkese hazır olduklarını ifade eden KCK yönetimi, seçimlerin ardından PKK’ye yönelik operasyonların hız kesmeden devam ettiğini de vurguladı.

Yeni bir çözüm sürecinin başlayabilmesi için karşılıklı irade olması gerektiğini söyleyen KCK, “Yeni bir çatışmasızlığın ancak Türk devletinde Kürt sorunu konusunda bir çözüm iradesi ortaya çıkması ve çözümü hedefleyen müzakereyle sağlanabileceği açıktır. Yoksa bizim tek taraflı irademizle ne çatışmasızlık gerçekleşebilir, ne de Kürt sorununun çözümünde sonuç alınabilir” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × four =

More in Haberler

To Top