Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Gürsel Erol’dan Başbakan’a ‘atama vekil’ tepkisi

Dersim

Gürsel Erol’dan Başbakan’a ‘atama vekil’ tepkisi

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Hakkari, Şırnak ve Dersim’e milletvekili tayin edileceği açıklamasına CHP Dersim Milletvekili Gürsel Erol’dan tepki geldi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, “3 ilden milletvekili çıkaramadık, ancak grubumuzdan 3milletvekili arkadaşımızı o illere tayin ediyoruz. Bu arkadaşlarımız iki ilden de sorumlu olacak. Hakkari, Şırnak, Dersim milletvekillerimiz olacaksınız” demesinin ardından açıklama yapan CHP Dersim Milletvekili Gürsel Erol şunları söyledi:

“Sayın Başbakan’ınAKP’nin milletvekili çıkaramadığı illere millet vekili atama gerekçesi siyasi ve hukuki hiçbir dayanağı olmayan bir açıklama. Sayın Başbakan bu iller sahipsiz değildir, biz bu illerden halkın güvenini ve oyunu alarak seçilmiş milletvekilleriyiz. Siyasi olarak bu iller sahipsiz değil ama bu yöreye karşı yurttaşlık haklarının ve kamu hizmetlerinin adil ve eşit uygulanmasında sahipsiz olduğu bir gerçektir. Sayın Başbakan bu illere sahip çıkmak istiyorsa biz seçilmiş milletvekillerini çağırıp bu kentlerin sahipsizliğini bizlerden dinlemesini isterim.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 1 =

More in Dersim

To Top