Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ankara’da bomba yüklü araçla terör saldırısı: 28 ölü

Haberler

Ankara’da bomba yüklü araçla terör saldırısı: 28 ölü

Ankara’da akşam saatlerinde askeri servis araçlarına yönelik bombalı saldırı gerçekleştirildi. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, asker ve sivil 28 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin yaralandığı  terör saldırının bombalı araçla düzenlendiğini söyledi.
ankara-patlama-2016

Saldırganlar, İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan Merasim Sokak’ta, askeri servis araçlarının yanında bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Ankara’nın bir çok yerinde duyulan patlamanın ardından iki askeri servis aracı bir anda alev topuna döndü.

NUMAN KURTULMUŞ: 28 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK

Çankaya Köşkü’nde Ankara’daki terör saldırısına ilişkin bilgi veren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 28 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı. Kurtulmuş, “Saldırıyı kimin gerçekleştirdiğine ilişkin elimizde bilgi yok. Sosyal medyada yanlış bilgiler yayılıyor. Ankara’daki ikinci patlama güvenlik güçlerinin şüpheli bir pakete müdahalesiydi” dedi.

‘KİMİN GERÇEKLEŞTİRDİĞİNE DAİR ELİMİZDE BİLGİ YOK’

Bugün Ankara’da saat 18.31 sıralarında İnönü Bulvarı üzerindeki kırmızı ışıkta askeri personelimizi taşıyan servis araçlarının durduğu esnada bombalı bir araçla yapılan saldırı sonucu maalesef şu andaki belirlemelerimize göre 28 vatandaşımızı kaybettik. Vefat edenler arasında asker kardeşlerimiz olduğu gibi sivillerin de olduğunu tahmin ediyoruz.

Davutoğlu: Ankara saldırısının YPG ile irtibatı ortaya konmuştur

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da 28 kişinin yaşamını yitirdiği patlamayla ilgili olarak “Saldırının YPG ile irtibatı ortaya konmuştur. YPG, Suriye rejiminin bir piyonudur ve bu saldırıdan Suriye rejimi doğrudan sorumludur” dedi.

Genelkurmay Karargahı’nda Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile birlikte açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu “Saldırı asker ve sivillere yönelik. İntihar saldırısını gerçekleştirenler belirlendi. Bu saldırıyı bölücü terör örgütü mensuplarıyla Suriye’den sızan YPG mensubu bir kişinin gerçekleştirdiği ortaya çıktı” ifadelerini kullandı

Davutoğlu, “Türkiye’ye meydan okuyanlara meydanı bırakmayız. Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu 27 vatandaşımız ve 1 sivil memurumuzun şehadetine sebep veren bu unsurlar karşısında bu çalışmaları yürütmek üzere ilgili güvenlik birimlerimize gerekli talimatlar verildi” ifadelerini kullandı.

PYD: Ankara saldırısıyla ilgimiz yok

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Ankara’da dün gerçekleştirilen intihar saldırısından sorumlu olmadıklarını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da 28 kişinin hayatını kaybettiği saldırının sorumlusunu Suriye’nin kuzeyinde etkin olan Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) silahlı kanadı Halk Savunma Güçleri (YPG) olarak açıklamıştı.Davutoğlu’nun açıklamasının ardından RİA Novosti’ye konuşan Müslim, “Bu kesinlikle doğru değil. Kürtlerin Ankara’da yaşanan olayla hiçbir ilgisi yok. Burada olanlar, Türkiye’nin IŞİD’le mücadelesiyle bağlantılı. Nitekim

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × 3 =

More in Haberler

To Top