Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Polisin Cemevi avlusunda öldürdüğü Uğur Kurt’un annesine 6.5 yıl hapis istemi!

Haberler

Polisin Cemevi avlusunda öldürdüğü Uğur Kurt’un annesine 6.5 yıl hapis istemi!

Uğur Kurt ‘un annesi Güllünaz Kurt hakkında sanık polis memurunun avukatının yaptığı “Bana yumruk attı ve saatimi kopardı” şikayeti nedeniyle dava açıldı.

ugur-kurt-annesine-dava

İstanbul’da cemevi avlusunda cenaze için beklerken polisin kurşunuyla ölen Uğur Kurt ’un annesi Güllünaz Kurt hakkında, sanık polis memurunun avukatı tarafından yapılan “Bana yumruk attı ve saatimi kopardı” şeklindeki şikayeti üzerine “yaralama ve hakaret” suçundan dava açıldı.

Altı buçuk yıla kadar hapsi istenen anne Güllünüz Kurt’un ifadesinin bile alınmadan iddianame düzenlendiği ortaya çıktı.

Kurt Ailesi’nin avukatı Aslı Kazan Gilmore, Yurdakul için “Avukatın bu yöntemi bir savunma taktiğine ve mesleki pratiğe dönüştüğünü düşünüyorum. Tüm dosyalarda katılan tarafı tahrik ederek, duruşma salonunda olay çıkmasına neden oluyor. Sonra şikayet edip katılanları sanık durumuna düşürüyor” şeklinde konuştu.

İddianameye itiraz ettiklerini kaydeden Gilmore, “Olayın gerçekleşip gerçekleşmediği dahi araştırılmadı ve annenin ifadesi bile alınmadı. Savcılık delil toplamadan, tanıkları dinlemeden, şüphelinin ifadesini almadan, akıl almaz bir iddianame düzenledi. Oysa şikayet tutanağından şüphelinin kimliği bile anlaşılmıyor. Bir kere Yurdakul, Kurt’un eşi Narin’den şikayetçi olmuş fakat savcılık, anne hakkında dava açmıştır” dedi.

radikal

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twenty − 16 =

More in Haberler

To Top