Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de valilik binasına saldırı düzenleyen DHKP-C’li öldürüldü

Dersim

Dersim’de valilik binasına saldırı düzenleyen DHKP-C’li öldürüldü

Dersim’de valilik ve adliye binasına silah ve bomba ile girmek isterken çatışmada öldürülen DHKP/C’li Onur Polat öldürüldü.

Dersimnews.com – Merkez Atatürk Mahallesi’nde valilik ve adliye binalarının da bulunduğu polis kontrol noktasına saat 08.50 sularında 1 örgüt mensubu tarafından önce silahlı, ardından da el bombalı saldırı gerçekleştirildi. Kontrol noktasında bulunan polislerin karşılık vermesiyle saldırıyı gerçekleştiren şahıs vurularak etkisiz hale getirildi.

tunceli-de-polise-el-bombali-silahli-saldiri

Saldırının ardından olay yerine zırhlı araçlarla çok sayıda özel harekat polisi sevk edilirken, valilik ve adliye binasının bulunduğu alan araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

SALDIRIYI DHKP-C’Lİ ONUR POLAT GERÇEKLEŞTİRDİ

Olayla ilgili açıklama yapan Tunceli Valiliği saldırıyı gerçekleştiren kişinin DHKP-C örgütü mensubu Onur Polat olduğunu açıkladı.

Tunceli Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları soruşturmada, ölü ele geçen Onur Polat’ın kentte bazı işyerlerinde çeşitli işlerde çalıştıktan sonra örgütün dağ kadrosuna katıldığını tespit etti.

DHKP/C’nin Dersim kırsal alanında 10 kişilik bir grubunun bulunduğu tahmin edilirken, örgütün dağ kadrosunun ilk kez kentte eylem gerçekleştirdiği belirtildi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Polat’ın kırsal alandan nasıl geldiği ve kimlerle irtibata geçtiğini tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Mobese kameralarının incelenmesinde Polat’ın üzerinde uzun bir palto ile kontrol noktasına yürüyerek geldiği görüldü.

Onur Polat’ın Nazımiye nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + 3 =

More in Dersim

To Top