Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim-Elazığ karayolunda askeri araca bombalı tuzak: 3 asker öldü

Dersim

Dersim-Elazığ karayolunda askeri araca bombalı tuzak: 3 asker öldü

Dersim’de askeri aracın geçişi sırasında PKK  tarafından yola tuzaklanan patlayıcı infilak ettirildi, 3 asker hayatını kaybetti.

Dersimnews.com – Dersim-Elazığ Karayolu’nun 25’inci kilometresinde bulunan Göktepe Köyü mevkiinde, PKK’lilerin yola tuzakladığı patlayıcı, bugün sabah saat 10.00 sıralarında askeri aracın geçişi sırasında patlatıldı. Patlamada 2 uzman çavuş ile 1 er hayatını kaybetti.

dersim-elazig-yolu-bombali-tuzak

200 KİLO PATLAYICI KULLANILMIŞ

Dersim’de PKK’lilerin karayoluna tuzakladığı ve 3 askerin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Güvenlik güçleri olay yerinde yaptıkları ilk incelemede  saldırıda en az 4 büyük mutfak tüpü içine, plastik patlayıcı ve amonyum nitrattan oluşan 200 kilo patlayıcıyı infalak ettirdiği belirlendi. PKK üyelerinin tuzakladıkları patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirmek için yaklaşık 1 kilometrelik kablo bağlantısı yaptığı tespit edildi. Şiddetli patlamada karayolunda 2 metre derinliğinde, 5 metre genişliğinde çukur oluştu.

 

VALİLİKTEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Tunceli Valiliği’nden saldırı ile ilgili yapılan açıklamada, “İlimiz Tunceli-Elazığ karayoluGöktepe mevkiinde saat 10.00 sıralarında yol devriye kontrolü yapan zırhlı askeri aracın geçişi sırasında bölücü terör örgütünce daha önce yola döşenmiş patlayıcının patlatılması sonucu araçta bulunan 3 kahraman askerimiz şehit olmuştur. Yaralımız bulunmamaktadır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz” denildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + twelve =

More in Dersim

To Top