Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim Milletvekili Alican Önlü, Komisyonda AKP’li vekilleri yumrukladı

Haberler

Dersim Milletvekili Alican Önlü, Komisyonda AKP’li vekilleri yumrukladı

Meclis Dokunulmazlık Komisyonu’nda bugün çıkan kavgada HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü, AKP’li milletvekilleriyle kavga etti 

Dersimnews.com – Meclis Dokunulmazlık Komisyonu’nda çıkan kavgada vekiller birbirine girdi. AKP’li vekillerin HPD’li vekillerin üzerine yürümesiyle başlayan kavgada yumruklar konuştu.

alican-onlu-meclis

HDP Dersim milletvekili Alican Önlü çıkan kavgada AKP’li vekilleri yumrukladı. Tartıştığı AKP’li vekillere yumruk atan Alican Önlü, twitter’in TT listesinde en çok konuşulan konulardan biri oldu.

Komisyonda çıkan kavgada Dersim Milletvekili Alican Önlü ve HDP İstanbul milletvekili Erdal Ataş, AKP’li vekilleri yumrukladı.

Alican Önlü’nün yumruklarına maruz kalan AKP’li Ali İhsan Yavuz, Yusuf Başer ve Mehmet Demir hastanelik oldu.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

Alican Önlü’nün AKP’lileri dövdüğü video görüntülerini izlemek için tıklayınız

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
4 Comments

4 Comments

 1. Ro$ev sîtav

  28/04/2016 at 21:04

  Cana aci vermek ne zamandan beri Dêsim de sevinç yaratmi$ veya yaratti..!

  Kamer Genç, M. Ali Agca`(çok insan canina kiymi$) nin idamina kar$i çikmi$ti..

  Demi$ti ki;
  bizim kültürümüzde cana kiymak, cani acitmak gunahtir..

  Yoksa Kirmanci kültürünü ben mi bilmyiorum, yoksa ben mi unuttum.!?

  Not;
  Desim de dogan herkesi “Dêsimlidir” gibi tanitmamak lazim..

  Örnegin;
  bu ki$i artik bir te$kilatin (HDP nin) fikrini benimsiyor, Dêsimlilikten çikmi$..

  Ya$am tayin edici ise eger; bu ki$i de ba$ka bir ya$am $eklini benimsiyor..

 2. Murat Asus

  29/04/2016 at 13:32

  Evet aynen oyle demisti, ama kendisi kursude defalarca fizeksel saldiriya ugramis gerektiginde nefsi mudafada bunlunmustur. Kendisi Hakka yurumus gercek bir Dersimlidir. Yasindan oturu Kurt hareketine mesafeli durmustur, dogrudur. Belli yas ustu bircok buyugumuz oyledir. Fakat, Kurt olup olmadigimiza bagimsiz bir sekilde bunu soyluyorum.( Bence biz en azindan Dimili yada Zazaca konusn Dersimler ayri bir milletiz. ) Kurtler bagimsizlik kazandiginda bizde kendi dilimize ve topragimiza inancimiza tekrar kavusacagiz. Turk Devletinin buna hic niyeti yok, su anda kandilin yada aponunda tc ile beraber calistigini dusunuyorum.Yuksekova , Cizre deki olaylarda Kurtleri topraksiz birakmis ve tehcir ettirmistir. Cezasi yine Kurt halkinca zamani geldiginde apodan ve kandilden sorulmalidir. ( tcnin gunahlarida Turkler tarafindan sorulmali)Ama hic bir ihanet Kurtlerin dodal haklarini golgeleyemez.

  Sen bilmezsin belki Kenan Mak ogrenciyken ulkucu itler tarafindan bicaklanarak oldurulmustu. Sonra ise abisini sehit verdik Ankaradaki patlamada. Senin aklina gore cellat bize yumruk attiginda ona sag yanagimizida uzatmamiz gerekiyor. Muhtemelen kemalist bir Dersimlisin. Icimizde cok var ama dilimize kulturumuzu yok eden zihniyet simdi heryanimizi barajlarla cevirdi ve tokpragimizi elimizden lacak geriye sadece Dersim diye sular altinda bir isim kalacak. Buna bir sozun varsa duymak isterim.

  Yumruk meselesine gelince hukukta nefsi mudafa diye bir durum vardir ve butun adalet sistemlerinde vardir. Yukarida Alican Onlunun yaptigi teksey budur. Sevinip sevinmemek insalarin kendi tercihidir. Olayin kendisi bir haberdir. Su anda gercek olan marasta ve sivasa Alevi koylerinin yakinlarina kurulamya calisilan sureyeli yerleskelerine diyecegin birsey var mi bilmiyorum ama turk devletinden bize hicbir sekilde dost olmaz. Alicanin attigi yumruklar bizim bu caresizligimiz icinde bir nebzede olsa su serpmistir. Cunku yavas yavas asimile olmak yerine kavgayla onurla mucadele etmek artik kapimiza dayanmis gorunuyor. Bu dilegim deil ama eger biz yaniyorsak bu savasta bence butun tc illeri ayni seyi tatmaliki binlerce yildir yuregimizin ne kadar yandigini ancak oyle anlarlar tirklar. Bu yumruklar yapilan haksizliklara verilmis cok kucuk bir cevaptir.
  Saygilarimla

 3. Bülent Aldede

  29/04/2016 at 19:43

  Bence çok da güzel yapmış! Şiddete karşıyız, cana acı vermeye karşıyız. Fakat zulme karşı susmak doğru değildir. AKP Şebekesi Ferhat Encü’yü birgün önce linç etmeye çalıştı; kaldı ki Ferhat Encü’nün konuşmasını dinledim söylediklerinin tamamı doğruydu. Fakat AKP Şebekesinin Miletvekili kılıklı eşkiyalarının amacı zaten şiddetle sindirmektir. Buna karşın Alican Önlü’nün o yumruk sallayan elleri dert görmesin diyorum.

 4. Memed

  30/04/2016 at 14:58

  Nasıl bir kafa yapısı bu ya. HDP li olunca Dersimlilikten çıkıyormus. Buna sen mi karar veriyorsun. Hangi parti olunca Dersimlilikten çıkmamış oluyor. Dersim katliamının sorumlusu ve Onur öymen gibi katliamı savunan CHP li oluca m Dersimli olunuyor? ya da AKP ve MHP li olunca mi? geriye hangi parti kaldı. Yoksa beklentin baskı ve katlıamlara duyarsiz kalan, hic bir partiyi desteklemeyen apolitik olmak mi Dersimlilik (ki Dersimli asla bunu kabul etmez).
  Dersimli Milletvekiline gelince, kendisine saldırmaya gelene buyur vur mu desin? Elbette meşru müdafa hakkı var ve kendisine ve arkadaslarına saldırana dersini vermiş ve bununla gurur duyman lazım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × four =

More in Haberler

To Top