Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Mazgirt’in 15 köyündeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Dersim

Mazgirt’in 15 köyündeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Dersim Mazgirt İlçesi’ne bağlı 15 köy ve mahallede dün saat 14.00’da ilan edilen sokağa çıkma yasağı, bugün saat 14.00’ten itibaren kaldırıldı.

Dersimnews.com –  Mazgirt İlçesi’ne bağlı 15 köy ve mahallede dün saat 14.00’da ilan edilen sokağa çıkma yasağı, bugün saat 14.00’ten itibaren kaldırıldı.

Güvenlik güçlerinin bölgede operasyonlarına devam ettiği belirtilirken, bölgedeki sokağa çıkma yasağı da valilik kararıyla kaldırıldı.

Valilikten bugün yapılan yazılı açıklamada, “5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu gereğince, Tunceli ili Mazgirt ilçesi Alhan, Cefan, Konacık, Seyitler, Babil, Aktarla, Koyunuşağı, Dayılar, İbimahmut, Dervişler, Akpınar, Geçitveren, Sarıkoç, Yeldeğen, Güleç köy ve mezralarında devam eden operasyonlar ve sağlanan sıcak temas nedeni ile sivil vatandaşlara yönelik oluşabilecek tehlike ve olumsuzlukların giderilmesi, halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla daha önce ilan edilen sokağa çıkma yasağı 06 Mayıs 2016 Cuma günü saat 14.00’dan itibaren kaldırılmıştır” denildi.

Dün sabah saatlerinde Sarıkoç Köyü’nün 2 kilometre yakınlarındaki ormanlık dere kanarında, yaşanan çatışmada 1 köy korucusu hafif yaralanmıştı. Bölgenin sık ormanlık olması ve sarp kayalık alanlardan oluşması nedeniyle ormanlık alana kaçan HPG’liler izlerini kaybettirdi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + nine =

More in Dersim

To Top