Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de 11 bölge ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi

Dersim

Dersim’de 11 bölge ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi

Tunceli Valiliği, merkez, Ovacık ve Nazımiye ilçe sınırları içerisindeki 11 ayrı bölgenin 26 Mayıs ile 9 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini açıkladı.

Dersimnews.com – Dersim merkez ile Ovacık ve Nazımiye ilçelerine bağlı bazı mevkiler, 15 gün süreyle ” Özel Güvenlik Bölgesi ” ilan edildi.
dersim-ozel-guvenlik-bolgesi

Tunceli Valiliği, bazı jandarma karakolları hizasında kısa süreli duraklama ve piknik yapmanın da yasaklandığı duyuruldu. Kent merkezi ile Ovacık ve Nazımiye ilçelerine bağlı 11 bölgenin, 26 Mayıs 2016 – 09 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini bildirdi.

Tunceli Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından girilmesinde sakınca bulunan, koordinat bilgileri yazılı Tunceli İli, Tunceli Merkez, Ovacık ve Nazımiye İlçe sınırları içerisindeki 11 ayrı bölgede 26 Mayıs 2016-9 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir. Halkımızın can ve mal güvenliği için; özel güvenlik bölgelerine mülki amir izni olmadan girişler yasaklanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Valilikten Dersim-Erzincan Karayolu Uyarısı

Öte yanda Tunceli Valiliği, PKK’li bir grubun yol keserek iki araç yakmasının ardından 10 gün önce transit geçişlere kapatılan Dersim-Erzincan karayoluyla ilgili olarak da vatandaşları uyardı.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, bazı jandarma karakolları hizasında kısa süreli duraklama ve piknik yapılmaması konusunda da uyarılarda bulunuldu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Sivil vatandaşların can ve mal güvenliği açısından risk teşkil etmesi nedeni ile Pülümür-Erzincan Karayolu (D-885) Pülümür İlçesi istikametinin 35’inci kilometresi (Şehit Mehmet Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 45’inci kilometresi (Kırmızıköprü Jandarma Karakol Komutanlığı hizası), Tunceli-Ovacık ilçesi istikametinin 13’üncü kilometresi (Karşılar Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 37’inci kilometresi (Aşağıtorunoba Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) arasında kalan karayolu yol kenarında kısa süreli duraklama ve piknik yapma amacıyla konaklama yapılmaması hususunda vatandaşlarımızın dikkatli ve duyarlı olmaları gerekmektedir” dendi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + seventeen =

More in Dersim

To Top