Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Tunceli’ye Gittim Dersim’den Döndüm

Haberler

Tunceli’ye Gittim Dersim’den Döndüm

Hande Çayır’ın  ‘Tunceli’ye Gittim Dersim’den Döndüm’ adlı kitabı yayımlandı.
Dersimnews.com Hande Çayır‘ın “Tunceli’ye Gittim Dersim’den Döndüm” kitabı genç bir kadının, kendisi ve yaşadığı coğrafya ile yüzleşmesini anlatıyor.

tunceliye-gittim-dersimden-dondum

Genç bir kadının, kendisi ve yaşadığı coğrafya ile yüzleşmesinin izini süren çalışmada, bireyin hem iç ve dış dünyaya yaptığı yolculuk, Dersim tanıklıkları çevresinde anlatılıyor.

İlk kitabı ‘Ne Zaman Boşanacaksın da Evleneceğiz’ adıyla yayımlanan Hande Çayır, bu kez, kadın-erkek, Kürt-Türk, Doğu-Batı ikilemi ile karşılaşıldığında sadece insan kalabilmenin, olabilmenin peşine düşen, İstanbul’dan Tunceli’ye yıllardır görmediği arkadaşını ziyarete giden ve kendisini “Dersim’den dönmüş bulan” otuzlu yaşlarının başındaki Defne ve iç sesinin hikâyesini kaleme alıyor.

Kitabın Künyesi:

Adı: Tunceli’ye Gittim Dersim’den Döndüm
Yazar: Hande Çayır
Yayınevi: Ka Kitap

Hande Çayır Hakkında:

1982 Eskişehir doğumlu olan Hande Çayır lisans eğitimini Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı programında tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden yüksek lisans derecesi aldı. Yazıları Beş Harfliler, Bianet, BirGün, Edebiyat Haber, Kaos GL, Kural Dışı, Memlekent, Psikeart, PukkaLiving, Radikal İki, T24 ve Whichcontent’te yayımlandı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 13 =

More in Haberler

To Top