Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de Kılıçdaroğlu’na destek yürüyüşü

Dersim

Dersim’de Kılıçdaroğlu’na destek yürüyüşü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na katıldığı cenaze töreninde mermi atılması memleketi Dersim’de protesto edildi.

Dersimnews.com – Dün İstanbul’da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan organize saldırı Dersim’de protesto edildi.

dersimde-kilicdarogluna-destek-yuruyusu

Kılıçdaroğlu’nun memleketi Dersim’de destek yürüyüşü ve oturma eylemi yapıldı.

Hemşerileri Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmak için AKP’yi protesto etti. CHP  Dersim il örgütünün çağrısıyla bugün akşamSanat Sokak’taki parti binası toplanan yaklaşık yüzlerce kişi, yürüyüşe geçti. AKP aleyhinde slogan atan, ‘Ülkeyi karanlığa boğdurmayacağız, feriştahın gelse bizi durduramaz’ pankartı açan gruba, yol üzerindeki esnaf ve vatandaşlar da destek verdi. Yürüyüş sırasında Cumhuriyet Caddesi kısa süre ulaşıma kapandı. Yeraltı Çarşısı’na kadar yürüyen gruba konuşan CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Şükrü Kılıç, ülkenin totaliter rejime doğru süratle gittiğini savundu.

Ülkenin bütün demokratik güçleri, sivil toplum örgütleri, sendikalar, gazeteciler, aydınlar ve hatta siyasi partilerin kadrolu provokatörler ve paravan örgütler kullanılarak sindirilmek istendiğini belirten Şükrü Kılıç, şunları söyledi:

“Bu otoriterleşmeye karşı koyan en büyük güç Cumhuriyet Halk Partisi ve onurlu dürüst Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. İnançla yaptığımız muhalefete tahammül edemeyen ve insanoğlunun en son ve en mahrem anını alçakça siyasi istismar alanına çevirmek isteyen bir güruh, en son şehit polis memurlarının cenaze törenindeCumhurbaşkanı’nın, Başbakanın önünde genel başkanımıza kurşun göstermiştir.”

Bunlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin sorumlu olduğunu ifade eden Şükrü Kılıç, “Partimiz ve Genel Başkanımızı şiddet ve terörle özdeşleştirmeye kalkan Tayyip Erdoğan ve hükümetin provokasyonu ile ve bu tehditlerle bizi sindirmeye kalkan mafya özentisi alçaklar bilmelidir ki çabaları boşunadır. Cumhuriyet Halk Partisidemokrasinin ve hukukun koruyucusu ve bayraktarıdır” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × three =

More in Dersim

To Top