Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

TSK: ‘Yönetime el koyduk’

Haberler

TSK: ‘Yönetime el koyduk’

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapıldığı belirtilen açıklamada ordunun yönetime el koyduğu açıklandı.

asker-sokakta

Başbakan Binali Yıldırım ise, “Askerin içinde bir grubun kalkışması söz konusu. Bu bir kalkışma girişimidir. Bu girişime izin verilmeyecek” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetler tarafından yapıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Anayasal düzeninin, demokrasinin, insan hak ve özgürlüklerinin tekrar temin ve tesisi; ülkede hukukun üstünlüğünün yeniden hakim kılınması; bozulan asayiş düzeninin tekrar sağlanması; maksadıyla ülke yönetimine bütünüyle el koymuştur.

“Tüm uluslararası anlaşmalarımız ve taahhütlerimiz geçerliliğini korumaktadır. Tüm dünya ülkeleri ile iyi ilişkilerimizin devam edeceğini temenni ederiz.”

Başbakan Yıldırı: Gereği yapılacaktır

Başbakan Yıldırım ise açıklamasında şunları söyledi:

“Henüz darbe demek doğru olmaz, kalkışma olduğu doğrudur. Belirli bölgelerde sorumsuzca devletin emanet ettiği silahları araçları alıp vatandaşların üzerine giden onları yere yatırıp etkisiz hale getirmeye çalışan gruplar var.

“Bu grupların kim olduğu, hangi amaçla hareket ettiklerini kısa sürede analayacağız. Milletimiz rahat olsun, asla ve asla yasa dışı demokrasiyi kesintiye uğratacak faaliyetlere müsamaha göstermeyeceğiz.”

“Güvenlik güçerlimiz harekete geçmiştir, gereği yapılacaktır.”

Yıldırım yaptığı ikinci açıklamada ise “Ucunda ölüm dahi olsa gereken herşeyi yapacağız. Şu anda herhangi çatışma, yaralanma bir rapor edilmedi. Emniyet güçlerimiz, birimlerimiz gereken tedbirleri alıyorlar ve kesin talimatımızdır, güce karşı güç kullanılacaktır.”

Akşam saatlerinde, Jandarma, Boğaziçi ve FSM köprülerinde tek yönlü olarak trafiği geçişe kapattı. Ankara’da ise askeri uçakların uçuşlarında artış olduğu bildiriliyor.

Köprüde yolun kapanması ve Ankara’daki uçakların hareketliliğiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Doğan Haber Ajansı, Emniyet Müdürlüğü’nün tüm personeli göreve çağırdığını duyurdu.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 1 =

More in Haberler

To Top