Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Malatya’da Alevilere yönelik saldırı girişimi engellendi

Haberler

Malatya’da Alevilere yönelik saldırı girişimi engellendi

Malatya’da Alevilerin yaşadığı Paşaköşkü Mahallesi’ne saldırmak isteyen faşist ve gerici grup, polisin yolları kapatmasıyla engellendi.
Dersimnews.com – Malatya’da darbe karşıtı gösterilerini fırsat bilen provakatörlerin organize ettiği saldırı girişimi son anda engelledi.

malatya-alevilere-saldırı-girişimi

Alevilerin yaşadığı Paşaköşkü Mahallesi’nde provakasyon girişimleri sürüyor. Mahalle halkı faşist ve dinci çetelerin mahalleye girmek istediğini belirtiyor. Provakasyon girişimin 2 gündür devam ettiği ifade ediliyor. Paşaköşkü halkı, “Araçlarla mahalleye gelip hakaretler savuruyor, kadınlara küfür ediyorlar” diyor.

Mahallede akşam saatlerinden itibaren gerginliğin sürdüğü ve darbe karşıtı kutlamaların Aleviler’e yönelik bir tehdide dönüşmesi üzerine mahalle halkı toplanarak gerici faşistlere karşı birleşti.

Gelişmeleri yakından takip eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Emniyet Müdürü ile temasa geçerek olası bir saldırının önüne geçti. Ağbaba’nın girişimi ile polis mahalleye giden tüm yolları kapatarak provakatörlerin yönlendirdiği gerici grubun mahalleye girişine izin vermedi.

 

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − seventeen =

More in Haberler

To Top