Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Hozat ve Mazgirt’te araç yakıldı

Dersim

Hozat ve Mazgirt’te araç yakıldı

Dersim’in Mazgirt ve Hozat ilçelerinde yol kesen örgüt mensupları durdukları araçları ateşe verdiler. 
Dersimnews.com –  Dersim’in Mazgirt ilçesine bağlı Ataçınar ve Güleç köyü arasındaki ormanlık alanda çıkan yangına müdahale için giden Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait araç HPG mensupları tarafından ateşe verildi.

Hozat’a bağlı Yenibaş Jandarma Karakolu’na erzak taşıyan bir kamyonet ile yakıt taşıyan tanker HPG mensupları tarafından saldırıya uğradı.

YANGINA MÜDAHALE İÇİN GİDEN ARAÇ YAKILDI

mazgirtta-arac-yakildi

Edinilen bilgiye göre, Mazgirt ilçesine bağlı Ataçınar ve Güleç köyü arasındaki ormanlık alanda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangının söndürülmesi için Tunceli Orman İşletme Müdürülüğüne bağlı ekipler ve vatandaşlar söndürme çalışması başlattı. Olay yerine takviye yangın söndürme ekibini taşıyan müdürlüğün hizmetindeki kiralık aracın önü, Güleç köyü kırsalında örgüt mensupları tarafından kesildi.

Yangın söndürme ekibini indiren örgüt mensupları aracı ateşe vererek, bölgeden kaçtı.

HOZAT’TA KARAKOLA ERZAK GÖTÜREN KAMYONET YAKILDI

Çemişgezek ile Hozat ilçeleri arasında bulunan Ali Boğazı vadisi girişinde yer alan YenibaşJandarma Karakol Komutanlığı’na erzak taşıyan sivil kamyonet ile yakıt taşıyan sivil tanker, bugün öğle saatlerinde HPG’lilerin  saldırısına uğradı. Örgüt mensuplarının uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda, erzak kamyonu devrilirken, yakıt tankeri bölgeden hızla uzaklaştı.

Saldırının ardından bölgeye güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ayağına kurşun isabet eden erzak aracının sürücüsü önce Hozat İlçesi’ne, ardından da askeri helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi’ne sevk edildi.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − ten =

More in Dersim

To Top