Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

TİKKO tarafından kaçırılan Erkan Doğan infaz edildi

Dersim

TİKKO tarafından kaçırılan Erkan Doğan infaz edildi

18 Temmuz’da TKP/ML TİKKO militanları tarafından kaçırılan Erkan Doğan isimli vatandaş örgüt tarafından infaz edildi.

Dersimnews.com – Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre 18 Temmuz günü Hozat’tan Dersim merkeze doğru seyreden bir aracı durduranTİKKO mensupları araç içinde bulunan iki kişiyi araçtan indirdikten sonra, yine araç içinde bulunan Erkan Doğan ismindeki şahsı yanlarına alarak el konulan araç ile bölgeden ayrıldı.

Konuya ilişkin TKP/ML TİKKO henüz bir açıklama yapmazken, Tunceli Valiliği yaptı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“18 Temmuz 2016 günü, TKP/ML TİKKO’ lu teröristler Atadoğdu Köyü Çet Deresi mevkiinde yol kesip, durdurdukları araçta bulunan Erkan Doğan ile B.K. ve E.K. isimli şahısları aşağı indirmiş, B.K. ve E.K.’yi serbest bırakırken Erkan DOĞAN’ı ise yanlarına alarak kaçmıştı. Olayın duyulmasının ardından güvenlik güçlerimiz tarafından, teröristleri etkisiz hale getirmek ve Erkan DOĞAN isimli şahsı kurtarmak için başlatılan operasyon sürerken, 22 Temmuz 2016 tarihinde  şahsın arazide silahla vurularak öldürülmüş halde cesedi  bulunmuştur. Erkan DOĞAN ‘ın cesedi, otopsi yapılmak üzere İlimiz Devlet Hastanesi kaldırılmıştır.”

18 Temmuz’da TİKKO  tarafından kaçırılan Erkan Doğan’ın cenazesi 4 gün sonra Dersim Merkeze bağlı Okurlar köyü yakınlarında bulundu. Köylülerin Doğan’ın cesedini bulmalarının ardından çok sayıda kolluk bölgeye sevk edildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + eight =

More in Dersim

To Top