Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de sivilleri öldüren TİKKO protesto edildi

Dersim

Dersim’de sivilleri öldüren TİKKO protesto edildi

Dersim’de TKP/ML TİKKO tarafından öldürülen Erkan Doğan’ın ailesi olayı protesto amacıyla basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirdi.

Dersimnews.com – Son yıllarda Dersim’de sivillere yönelik gerçekleştirdiği infazlarla gündeme gelen TKP/ML TİKKO örgütü Dersim şehir merkezinde protesto edildi.

TUNCELİ'DE YASA DIŞI SOL ÖRGÜT TKP/ML TİKKO TARAFINDAN ÖLDÜRÜLEN ERKAN DOĞAN'IN AİLESİ, OLAYI PROTESTO AMACIYLA BASIN AÇIKLAMASI VE OTURMA EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİ. (ERCAN TOPAÇ/TUNCELİ-İHA)

Erkan Doğan’ın ailesi TİKKO’yu protesto etti

18 Temmuz günü yol kesen TKP/ML TİKKO militanları tarafından kaçırılıp işkence edilerek öldürülen Erkan Doğan‘ın ailesi eylem yaptı.

Doğan’ın ağabeyi Ahmet Doğan, “Yapılan bu barbarca davranışın hesabı verilmeli” dedi.

Merkeze bağlı Atadoğu Köyü’nün Çet Deresi mevkiinde 18 Temmuz günü yol kesen TKP/ML TİKKO örgütü mensupları, daha önce öldürülen iki arkadaşlarının ölümünden sorumlu tuttuğu Erkan Doğan’ı kaçırdı. Örgüt mensupları, 4 boyun boyunca ormanlık alanda tuttukları Erkan Doğan’ı işkence yaparak öldürdü.

“TİKKO BU BARBARCA EYLEMİN HESABINI VERMELİ”

Erkan Doğan’ın ailesi, bugün Seyit Rıza Meydanı’nda eylem yaptı. Doğan’ın ağabeyi Ahmet Doğan, “Katledilen kardeşim Erkan Doğan’ın faillerinin ortaya çıkarılması için biz bu eylemi gerçekleştirdik. Yapılan bu barbarca davranışlarının hesabının verilmesi gerekir. İnsanların duyarsız davranışlarından dolayı biz bu eylemi gerçekleştirdik. Kardeşimiz suçsuz, fakat örgüt kara propaganda yapıyorlar” dedi.

İŞKENCE YAPTILAR

Doğan’ın ablası Ayşe Karataş ise kardeşinin 4 gün boyunca işkenceye maruz kaldığını belirterek, “Gizlice Çet Deresi’ne götürüyorlar. Dipçikle vuruyorlar, ağzını burnunu kırıyorlar. 4 gün 4 gece ormanda kaldı. Bize bırakacaklarını söylediler. Bırakmadılar. Kardeşimin cenazesini Askesor ve Bornek yol ayrımına bıraktılar. Bayraklarını üstüne bırakmışlardı. Kardeşimi cinsel organından vurmuşlardı. Kalbinden ve bacağından vurmuşlardı. Kaçtı o yüzden vurduk dediler. Kaçan insan neden arkadan değil de önden vuruluyor. Yarasını gördüm. Belinde ve kalçasında patlamıştı. Pantolonunda da delik yoktu. Çünkü soyup daha sonra işkence yapmışlar. Kolları yırtıktı, tırnağı kırıktı. Ağzı burnu toz toprak içindeydi” diye konuştu.

“SİZİN YAPTIĞINIZIN DEVLETTEN FARKI NE?”

Kardeşinin çalışıp ev aldıktan sonra evlenme hayali olduğunu da belirten Ayşe Karataş, “Bir de devlet hakaret ve işkence yapıyor diyorlar. Peki sizin bu yaptığınız ne? O kefeni hak etmedi benim kardeşim. Evlenmek istiyordu. Çalışıp Dersim’de ev alıp evlenmek istiyordu” dedi.

“TİKKO EŞİMİ TEHDİT EDİYOR”

TKP/ML TİKKO’luların eşini tehdit ettiklerini de savunan Karataş, “TİKKO şu anda kocamı tehdit ediyor. Çünkü kardeşimi yıkamaya benim eşim gitti. İnkar edeceksin diye tehdit ediyorlar. Kocamı çağırıyorlar, ama gitmeyecek. Onları muhatap almayacak. En başında bize hesap vereceklerdi” diye konuştu.

Abla Karataş, açıklamasının ardından kardeşinin fotoğrafına sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × four =

More in Dersim

To Top