Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Nazımiye’nin 8 köyünde sokağa çıkma yasağı

Dersim

Nazımiye’nin 8 köyünde sokağa çıkma yasağı

Tunceli Valiliği, Nazımiye’ye bağlı 8 köy ve mezrada süren operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

nazimiye-koyleri-haritasi

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Nazımiye İlçemiz kırsalında devam eden operasyonlarda vatandaşın can ve mal güvenliğinin temini açısından 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu uyarınca; Nazımiye İlçesi Dereova, Doğantaş, Büyükyurt, Ramazanköy, Beytaşı, Ayranlı, Sarıyayla, Yayıkağıl köy/mahalleleri ve bağlı mezralarında; 23.08.2016 tarihi saat:19.30’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.”

NAZIMİYE MERKEZDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILDI

Dün sabaha karşı Nazımiye ilçe merkezinde PKK mensupları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma nedeniyle ilçe merkezinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Valilik, sokağa çıkma yasağının bugün sona erdiğini duyurdu.

Öte yandan dün  Nazımiye ilçe merkezine sızmaya çalışan, çıkan çatışmanın ardından yaralılarını da alıp gasp ettikleri araçlarla kaçan PKK militanlarına yönelik düzenlenen operasyonda, 3 PKK’li öldürüldü. Çatışmaların devam ettiği bölgede, örgüt mensuplarının bulunduğu noktalar, Kobra helikopterlerle ateş altına aldı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × four =

More in Dersim

To Top