Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Eğitim Sen üyelerinden protesto eylemi

Dersim

Eğitim Sen üyelerinden protesto eylemi

Eğitim-Sen Dersim Şubesi üyeleri, Dersim Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak öğretmenlere yönelik cadı avını protesto etti.

Dersimnews.com
– Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 11 bin 285 öğretmenin “terör örgütü ile bağlantılı” olmaları iddiasıyla açığa alınması KESK tarafından protesto edildi.

dersim-egitimsen-eylemi

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen)Dersim Şubesi üyeleri “OHAL’i siyasi çıkarları için kullananlar darbe fırsatçılığı yapmaktan vazgeçmelidir” başlığıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası önünde basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirdi.

KESK Dersim Şubeler Platformu’nun çağrısı üzerine Atatürk Mahallesi’nde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen yüzlerce kamu çalışanı adına konuşan ve son KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen Şube Eski Başkanı Süleyman Güler, hükümetin 15 Temmuz darbe girişimini fırsata çevirerek darbeyle ilgisi olmayan ama kendisini muhalif olan herkesi susturma derdine düştüğünü söyledi.

Güler, açığa alınan tüm KESK’lilerin görevlerine iade edilmesi gerektiğini ifade etti.
Güler’in açıklamasının ardandın katılımcılar Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir süre oturma eylemi gerçekleştirdikten sonra sessize dağıldı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − two =

More in Dersim

To Top