Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

MLKP’nin Ovacık sorumlusu öldürüldü

Dersim

MLKP’nin Ovacık sorumlusu öldürüldü

Dersim’in Ovacık ilçesinde Marksist Leninist Komünist Parti’nin (MLKP) Ovacık sorumlusu ’Arjin Selçuk’ kod adlı Berfu Dilan Canbey, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürüldü.

mlkp-ovacik-sorumlusu

Ovacık İlçesi’nin Kozluca Köyü yakınlarında 8 Eylül günü arazi araması yapan güvenlik güçlerine örgüt mensupları tarafından ateş açılması üzerine çatışma çıktı. Yaklaşık 30 dakika süren çatışma sırasında helikopterler örgüt mensuplarının bulunduğu alanları ateş altına aldı. Çatışmanın ardından güvenlik güçlerinin bölgede yaptığı arazi aramasında farklı noktalarda kan izlerine rastlandı, ancak cesetler ele geçirilemedi.

Güvenlik birimlerinin yaptığı araştırmalar sonucunda yasa dışı silahlı sol örgüt MLKP’nin Ovacık sorumlusu olan ’Arjin Selçuk’ kod adlı Berfu Dilan Canbey’in Kozluca Köyü’ndeki çatışmasında ağır yaralı olarak arkadaşları tarafından çatışma bölgesinden çıkarıldığı ancak daha sonra öldüğü tespit edildi. Öldürülen Canbey’in cesedinin Kozluca Köyü yakınlarında örgüt üyeleri tarafından toprağa gömüldüğü ve ailesine dehaber verilerek gelip cenazeyi almalarının istendiği öğrenildi.

Güvenlik güçlerinin yaptığı araştırmada da çatışmada öldürülen Diyarbakır’ın Ergani İlçesi nüfusuna kayıtlı Canbey’in cenazesinin örgüt üyeleri tarafından Kozluca yakınlarında toprağa gömüldüğü ve cenazenin olay bölgesinden alınarak Adli Tıp Kurumu’na gönderileceği belirtildi.

Ferit Demir – DHA

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

  1. cesur yürek

    15/09/2016 at 23:14

    Yazıklar olsun size .Sanarsın ki İstanbul sorumlusu diyor.Ya küçük bir kasabanın sorumlusu olmuş, cumhurbaşkanı olmuş,ne yazar.Gencecik bir insan ölmüş,ne sorumluluğu.Sırf geride duran gençleri de heyecanlandırmak dağa çekmek için servis edilen bir haber.Sizin gibi doğuştan sosyalist insanlar bunu nasıl farketmiyor.Mlkp diye bir örgüt var mı.Ben pkk’nin batıdaki kolu diye biliyorum da.Aynı Tak gibi yani.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × two =

More in Dersim

To Top