Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

‘Örgüt propgandası’ yapmak iddiasıyla gözaltına alınan 3 müzisyen serbest bırakıldı

Dersim

‘Örgüt propgandası’ yapmak iddiasıyla gözaltına alınan 3 müzisyen serbest bırakıldı

Dersim’in Pertek İlçesi’nde bir düğünde okudukları Kürtçe türkü ile örgüt propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan Grup Çığlık Orkestra ekibinin 3 üyesi serbest bırakıldı.

Dersimnews.com – Pertek’teki Keban Baraj Gölü kıyısında bulunan Hıdır Demir Parkı’nda bulunan salondaki bir düğünde dün gece Türkçe ve Kürtçe şarkı ve türküler söyleyen Grup Çığlık Orkestra ekibinin solisti Hıdır Taş ve grubun diğer üyeleri Sinan Taş ile Birol Bulut, davetlilerin gitmesinden sonra gelen sivil polisler tarafından ‘Terör örgütü propagandası’ yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

grup-ciglik-pertek

Müzisyenler, ilçe Emniyet müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine götürülerek sorguya alındı. Pertek Cumhuriyet savcısının talimatı ile Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan müzisyenlere okudukları PKK propagandakı içerdiği öne sürülen birçok Kürtçe türkü ile ilgili soru yönetildiği belirtildi.

Grup üyelerinin suçlamaları kabul etmedikleri, istek üzerine türkü ve şarkı okuduklarını söyledikleri bildirildi. Polisteki sorguları tamamlanan 3 kişi adliyeye sevk edildi. 3 müzisyen savcılık tarafından serbest bıraklı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 5 =

More in Dersim

To Top