Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Hakkında dava açılan Deniz Naki’ye St Pauli takımından destek

Haberler

Hakkında dava açılan Deniz Naki’ye St Pauli takımından destek

Amedsporlu Deniz Naki’ye, ‘terör propagandası yaptığı’ iddiasıyla hapis istemiyle dava açılmasının ardından eski takımı St.Pauli’den destek geldi. Takım, sahaya ‘Naki’ yazılı formalarla çıktı.
Dersimnews.com –  Almanya’nın 1. lig ekiplerinden St.Pauli takımı, eski oyuncusu Deniz Naki’ye açılan hapis istemi davasının ardından Werder Bremen maçının esame listesinde tüm oyuncuların soyadına Naki yazdı.

deniz-naki-st-pauli

Amedspor forması giyen Dersimli futbolcu Deniz Naki’ye, ‘terör propagandası yaptığı’ iddiasıyla hapis istemiyle dava açılmasının ardından eski takımı St.Pauli‘den destek geldi. Takım, sahaya ‘Naki’ yazılı formalarla çıktı.

St. Pauli taraftarı da maçta futbolcunun soyadının yazılı olduğu dövizler taşıdı.

TÜRK FUTBOLCULAR KATILMADI

Kadroda bulunan Türk futbolcular Cenk Şahin ve Ersin Zehir ise desteğe katılmak istemedikleri için ismleri kendi soyadlarıyla yazıldı.

st-pauli-naki

Ayrıca St. Pauli, maçtan önce resmi Twitter hesabından, #naki etiketi ve Solidarität!(Dayanışma) mesajını paylaştı. Paylaşımda tüm futbolcuların yer aldığı fotoğrafla Deniz Naki’ye selam gönderildi.

Almanya 1. lig ekiplerinden St Pauli solcu takım olarak biliniyor.

DENİZ NAKİ’YE “ÖRGÜT PROPAGANDASI” SORUŞTURMASI

Futbolcu, hakkında hazırlanan iddianamede, Naki’nin sosyal medya hesaplarında, yer alan 8 ayrı paylaşımda ‘terör örgütü propagandası yaptığı, bir paylaşımında İsrail ile Filistin arasında yaşanan çatışmalarda yaşamını yitiren çocukların fotoğrafını paylaşarak, Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşanmış bir olay gibi gösterdiği ileri sürülmüştü.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + 9 =

More in Haberler

To Top