Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ovacık’ın bazı köylerinde sokağa çıkma yasağı

Dersim

Ovacık’ın bazı köylerinde sokağa çıkma yasağı

Dersim’de devam eden operasyonlarda vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla bazı yerleşim yerlerinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
dersim-ovacik-karayolu

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, Ovacık ilçesinde operasyonların aralıksız devam ettiği belirtildi.

Operasyonlarda vatandaşın can ve mal güvenliğinin korunması için sokağa çıkma yasağı ilan edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ovacık ilçemiz kırsalında devam eden operasyonlarda vatandaşın can ve mal güvenliğinin temini açısından 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu uyarınca, Ovacık ilçesi Yenisöğüt, Çemberlitaş, Otlubahçe, Yoğunçam ve Aşağıtorunoba köy ve mahalleri ve bağlı mezralarında 22 Ekim 2016 tarihi ve saat 9.30’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.”

30-40 KİŞİLİK GRUP OVACIK’A SIZMAK İSTEDİ

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, gece saatlerinde ilçeye sızmaya çalışan örgüt mensubu 35-40 kişilik grup termal kameralar tarafından tespit edildi.

Bunun üzerine operasyon başlatan güvenlik güçleri, ilçeye yaklaşık bir kilometre mesafede örgüt mensuplarıyla temas sağladı.

Dün gece başlayan ve sabahın ilk saatlerinde hava destekli olarak genişletilen operasyon kapsamında 2 PKK mensubunun cesedine ulaşıldı.

Bölgede başlatılan helikopterlerin de destek verdiği operasyonda, kırsal alana dağılan örgüt mensuplarıyla çatışma sürüyor.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 4 =

More in Dersim

To Top