Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Pülümür kırsalında hava operasyonu: 15 PKK mensubu öldü

Dersim

Pülümür kırsalında hava operasyonu: 15 PKK mensubu öldü

Pülümür’ün Kızılmescit Köyü kırsalında İHA’larla tespit edilen 15 örgüt mensubu düzenlenen hava saldırısında öldürüldü.

Dersimnews.com – Dersim’in Pülümür ilçesi Kızılmescit Köyü kırsalında  İHA’lar tarafından tespit edilen 15 PKK mensubu savaş uçakları bombardımanında öldürüldü.

pulumur-kizilmescit

İçişleri Bakanlığı, Dersim’in Pülümür ilçesi Kızılmescit mevkiinde gerçekleştirilen hava harekatı sonucunda 15 örgüt mensubunun öldürüldüğünü açıkladı.

Dün  akşam 16.50-17.07 saatleri arasında Tunceli Pülümür kırsalına, alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Türk Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlenerek bölgede tespit edilen PKK’ya ait 3 hedef imha edildi.

Keşif ve gözetleme faaliyetleri neticesinde silah mevzilerinin tamamen imha edildiği hava harekatında 15 PKK mensubunun öldürüldüğü belirtildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Tunceli Valiliği hava harekatına dair internet sitesi üzerinden açıklama yayınladı. Valilik açıklaması şöyle:

“03 Kasım 2016 günü Pülümür İlçesi Kızılmescit Vadisi Çatan Mahallesi ile Uzundere Mahallesi arasında kalan bölgede güvenlik güçlerimizce İHA ile icra edilen keşif/gözetleme faaliyeti esnasında bir grup terörist tespit edilmiştir. Tespit edilen grubu etkisiz hale getirmek maksadıyla saat 16.30 sıralarında hava harekatı icra edilmiş, (2) adet F-16 uçak ile terörist grubun tahmini kaçış güzergahları bombalanarak bölge yoğun ateş altına alınmıştır.

Bahse konu bölgede saat 20.00 sıralarında güvenlik güçlerimizce devam eden operasyonlar kapsamında İHA’ların keşif/gözetleme faaliyeti esnasında kalabalık bir terörist grubu daha tespit edilmiştir. Terörist grubu etkisiz hale getirmek için ikinci kez hava harekâtı düzenlenmiş, bölge F-16 uçaklarla bombalanarak, Kobra helikopterler ile yoğun ateş altına alınmıştır. Bölgede devam eden operasyonlarda (15) kişilik terörist grubun etkisiz hale getirildiği değerlendirilmektedir.
Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla bölgede operasyona devam edilmektedir.”
Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 5 =

More in Dersim

To Top