Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Diyarbakır saldırısını hem IŞİD hem TAK üstlendi

Haberler

Diyarbakır saldırısını hem IŞİD hem TAK üstlendi

Fırat Haber Ajansı (ANF) Diyarbakır Terörle Mücadele Müdürlüğü’ne 4 Kasım tarihinde bombalı araçla yapılan saldırıyı TAK’ın üstlendiğini duyurdu.

diyarbakir-saldirisi-4kasim

TAK açıklamasında eylemi gerçekleştirenin “Kemal Hakkari” kod adlı üyelerinin olduğunu ve saldırının bir ‘fedai eylemi’ olduğunu duyurdu. TAK açıklamaya ayrıca saldırıda yaşamını yitiren DBP Çüngüş ilçe eşbaşkanı Recai Altay için ‘üzüntü duyduklarını’ ekledi.

Saldırıda 11 kişi hayatını kaybetmişti.

IŞİD SALDIRIYI ÜSTLENMİŞTİ 

Reuters ajansı cuma günü IŞİD’in ‘haber ajansı’ Amaq üzerinden saldırıyı üstlendiğini yazmıştı.

Diyarbakır Valiliği ise telsiz konuşmalarından elde edilen bilgiye göre ‘fedai’ türü olarak tabir edilen eylemin ‘Kemal’ kod adlı PKK üyesi tarafından gerçekleştirildiğini açıklamıştı.

Diyarbakır Valiliği’nin PKK’nin üstlendiğini belirttiği saldırıyı IŞİD de Amaq ajansı üzerinden üstlenmiş, bunun üzerine valilik saldırıyı gerçekleştirenlere ait olduğunu belirttiği telsiz konuşmalarını servis ederek PKK’nin üstlendiği iddiasını yinelemişti.

ANF, haberi üzerine sosyal medyada çıkan “ANF hacklendi, TAK haberi hackleyenler tarafından girildi” söylentileri üzerine de bir açıklama yaparak hacklenmediğini duyurdu.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − three =

More in Haberler

To Top