Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Senin gibi ‘kardeş’ olmaz olsun!

Haberler

Senin gibi ‘kardeş’ olmaz olsun!

Ne yapmaya çalıştığını kimsenin anlamadığı Celal Kılıçdaroğlu bu kez de açlık grevine başladı.

Dersimnews.com – Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, eylemleri ve açıklamalarıyla mide bulandırmaya devam ediyor.

celal-kilicdaroglu

CHP’nin başına geçtikten sonra düşmanları her geçen gün artan Kemal Kılıçdaroğlu’na bu kez de kardeşi düşman oldu.

Yaptıklarıyla ‘bu kadar da olmaz’ dedirten Celal Kılıçdaroğlu’nun ne yapmak istediğini anlamaya çalışıyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ tarafından kandırıldığını iddia eden Celal Kılıçdaroğlu, yaptığı eylemler ve açıklamalarla tepki çekmeye devam ediyor.

AKP’lilerin organize ettiği yürüyüşün başını çeken Celal Kılıçdaroğlu bu kez de ‘açlık grevi’ne başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu açlık grevinde olduğunu duyurdu. Bazı bilgi ve belgelerden oluşan dosyayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim etmek istediğini belirten Celal Kılıçdaroğlu, “Açlık grevimi amacıma ulaşıncaya ve Didim Belediyesi FETÖ’den temizleninceye kadar devam edeceğim” dedi.

FETÖ’yü protesto iddiasıyla Söke’den Didim’e yürüyen Celal Kılıçdaroğlu’nun ağabeyi hakkındaki açıklamaları oldukça düşündürücü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazarak görüşme talebinde bulundu. Bir haftadır açlık grevinde olduğunu, su ve şeker ile beslendiğini kaydeden Celal Kılıçdaroğlu, bazı bilgi ve belgelerden oluşan dosyayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim etmek istediğini belirtti. Dosyanın bir nüshasını Vali Yardımcısı’na ilettiğini belirten Celal Kılıçdaroğlu, “Açlık grevimi amacıma ulaşıncaya ve Didim Belediyesi FETÖ’den temizleninceye kadar devam edeceğim” dedi.

“ABİM FETÖ TARAFINDAN KALDIRILDI”

Daha önceleri CHP lideri abisi Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü belirten Celal Kılıçdaroğlu, “Ağabeyim ya FETÖ tarafından kandırıldı veyahut da başkan yardımcıları tarafından yanlış bilgi verildi. Şu anda yanlış yolda. Yakında kendisi ile görüşmedik. O beni aramıyor ben arıyorum cevap vermiyor. Ben şunu beklerdim keşke Kemal Abim Nazlı Ilıcak’a sahip çıkacağına bu vatanın çıkarları için mücadele edip 15 Temmuz şehitlerine sahip çıksaydı da Nazlı ılcak’a sahip çıkmasaydı. Bence daha makbul olurdu” diye konuştu.

CHP’DEN İHRAÇ EDİLDİ

Celal Kılıçdaroğlu, partiye zarar veren açıklamaları ve faaliyerleri nedeniyle CHP’den ihraç edildi. Disiplin kuruluna sevk edilen Celal Kılıçdaroğlu CHP’den istifa etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partiden ihraç istemiyle disipline sevk ettirmesinin ardından istifa eden kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, “Ağabeyim bana sahip çıkacağına, kararını FETÖ’den yana kullanmıştır” dedi.

Partiden ihraç edilmesiyle ilgili konuşan Celal Kılıçdaroğlu; “Ağabeyim bana sahip çıkacağına, FETÖ’den yana kararını kullanmıştır. Bu konuda benim görüşüm budur. Bu durumda da çok üzgünüm. Et tırnaktan ayrılmaz derler ama demek ki et tırnaktan ayrıldı. Tepki yürüyüşümü bitirdikten sonra ölüm orucuna başladım. Bu iş sonuçlanıncaya kadar da devam edeceğim. Tüm siyasi partilerden destek almama rağmen CHP’den bir destek alamadım, üstüne de partiden ihraç edildim.” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − twelve =

More in Haberler

To Top