Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim-Ovacık karayolundaki polis kontrol noktasına saldırı

Dersim

Dersim-Ovacık karayolundaki polis kontrol noktasına saldırı

Dersim-Ovacık Karayolu’nda bulunan polis noktasında durdurulan bir araçtan inerek polis noktasına el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenleyen 1 kişi kaçmak isterken polis tarafnıdan vurularak öldürüldü.
Saldırıda 1 polisin hafif yaralandığı belirtilirken, araçta bulunan 3 kişi gözaltına alındı.

dersim-polis-noktasina-saldiri

Munzur Vadisi’nden Dersim merkeze gelen ve plakası öğrenilemeyen bir taksi bugün saat 14.00 sıralarında merkeze yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan Dersim-Ovacık karayolundaki polis kontrol noktasında durduruldu. Araçta bulunan 4 kişiden 1’i araçtan indikten sonra polis kontrol noktasına el yapımı patlayıcı atarak kaçtı. Polisin ateş açması sonucu kaçan kişi vurularak öldürüldü.

Araçta bulunan 3 kişi gözaltına alınırken, el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu hafif yaralanan bir polis memuru Tunceli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Tunceli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“6.12.2016 günü saat 14.00 sıralarında ilimiz Tunceli-Ovacık karayolu İl merkezi uygulama noktasında; içerisinde 4 şahsın bulunduğu bir araç durdurulmuş, güvenlik görevlilerimizce kimlik kontrolü ve araç araması yapıldığı esnada araçta bulunan 4 şahıstan bir tanesi araçtan inerek görevli arkadaşlarımıza el bombalı saldırı yapma girişiminde bulunmuş, bu esnada bahse konu şahıs güvenlik güçlerimiz tarafından vurularak etkisiz hale getirilmiştir. Güvenlik güçlerimizde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır.”

DHA

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + 4 =

More in Dersim

To Top