Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Gazeteci Ahmet Şık gözaltına alındı

Haberler

Gazeteci Ahmet Şık gözaltına alındı

Attığı tweet’ler nedeniyle gözaltına alınan gazeteci Ahmet Şık, 5 gün kimseyle görüştürülmeyecek.

ahmet-sik

Ahmet Şık, gözaltına alındığını Twitter hesabından duyurdu.

Şık, “Gözaltına alınıyorum. Bir twittle ilgili olarak savcılığa götürülecekmişim” diye yazdı

Ahmet Şık’ın hangi paylaşımları nedeniyle gözaltına alındığı henüz resmi olarak açıklanmazken, Anadolu Ajansı konu ile ilgili haberinde aşağıdaki tweet’lerin soruşturma konusu yapıldığını iddia etti:

“Suikastçinin Nusra’cı değil FETÖ’cü olduğunu kanıtlama gayretindeki iktidar ve yancıları katilin polis olduğu gerçeğini ne yapacaksınız?, ‘Katil devlettir deyince bozuluyorsunuz’, ‘İktidar nezdinde savaş gerektirecek durumun adı artık belli. O da rejim değişikliğine konulacak son noktadır’, ‘Savaş, PKK ile ülkenin belirli bir bölgesinde arada kesintiler olsa da 1984’ten bu yana var’, ‘Cizre’de evlerin bodrumlarında yakılanlarla İstanbul’da bombayla parçalananları kıyaslayacağına ikisine de itiraz et’, ‘Sırrı Süreyya Önder’e isnat edilen fiil suçsa, sarayda oturandan başlayarak daha bir dolu sanık olması gerekmez mi’, ‘Tahir Elçi’yi tutuklamak yerine katletmeyi tercih ettiler, katil sürüsü bir mafyasınız’, ‘ABD ve AB’nin cihatçı teröre karşı müttefikimiz dedikleri PYD’nin terör örgütü olduğunu kanıtlamaya çalışanlar olağan şüpheli olmaz mı?”

Ahmet Şık’ın avukatı Can Atalay ise müvekkilleri ile görüşme yasağı getirildiğini açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ahmet Şık’la konuştuğunu, Şık’ın kendisine Savcılığın talimatı üzerine Güvenlik Şube’ye bağlı polislerce gözaltına alındığını söylediğini aktardı.

Şık’ın Haseki Hastanesi’ne götürüldüğünü belirten Yarkadaş, “Suçlama örgüt propagandası yapmakmış” ifadelerini kullandı.

Barış Yarkadaş Twitter hesabına ayrıca, “@sahmetsahmet bir komplo kurulmaya çalışıldığını söylemişti. Umarım bu soruşturmanın, Ahmet’in kaygılarını haklı çıkarmaz… Takipteyiz…” diye yazdı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 3 =

More in Haberler

To Top