Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Gazeteci Ahmet Şık ‘üç ayrı örgüt propagandası’ iddiasıyla tutuklandı

Haberler

Gazeteci Ahmet Şık ‘üç ayrı örgüt propagandası’ iddiasıyla tutuklandı

Cumhuriyet gazetesi muhabiri Ahmet Şık, bugün Çağlayan Adliyesi’nde çıkarıldığı İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘FETÖ, DHKP-C, PKK propagandası yaptığı’ iddiasıyla tutuklandı.ahmet-sik

Gazeteci Ahmet Şık, yazdığı haberler ve attığı tweet’ler nedeniyle dün gözaltına alınmıştı. Savcılık sorgusunda Şık’a, attığı 11 tweet, MİT ile ilgili yaptığı haberler ve Cemil Bayık röportajının sorulduğu öğrenildi.

Sorgunun ardından yaklaşık 3 saat sonra kararını açıklayan savcılık Şık’ı ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan tutuklanması talebi ile nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti. Tutuklama talebiyle Çağlayan Adliyesi’ne sevk edilen Şık, ‘terör propagandası yapmak’ iddiasıyla tutuklandı. ‘ENSEYİ KARARTMAYIN’ Avukat Efkan Bolaç, kişisel Twitter hesabından Şık’ın tutuklama kararı öncesi salona girerken, “Görüşemezsek hoşça kalın, enseyi karartmayın” dediğini aktardı.

Soruşturmayı yürüten savcılık, hakkında kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunduğu, hakkındaki suçlamalara ilişkin sorulan sorulara doğrudan ve ayrıntılı somut bir cevap vermediği, mevcut delil durumu ve soruşturmanın geldiği aşama itibarıyla PKK, DHKP-C ve FETÖ’nün propagandasını yaptığına dair delillerin bulunduğunu öne sürerek, Şık’ın ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan tutuklanmasını talep etmişti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + sixteen =

More in Haberler

To Top