Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Celal Kılıçdaroğlu’nun çocukları dava açtı: ‘Akli dengesi yerinde değil’

Haberler

Celal Kılıçdaroğlu’nun çocukları dava açtı: ‘Akli dengesi yerinde değil’

Rezillikleriyle gündem olan Celal Kılıçdaroğlu’na çocukları, ’fiziki ve ruhsal sağlık sorunları var’ diyerek vesayet davası açtı. Avukatları Erhan Kılıç dava dilekçesinde, “Celal Kılıçdaroğlu’na çocuklarından Fatih Kılıçdaroğlu ya da Atila Kılıçdaroğlu’nun vasi olarak tayin edilmesi amacıyla mahkemenize başvuru zorunluluğu doğmuştur” dedi.

Dersimnews.com – CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu zor duruma düşürmek için yapmadığı rezillik kalmayan Celal Kılıçdaroğlu’na çocukları dur dedi.

Yaptığı eylemler ve söylemlerle kendisini rezil eden Celal Kılıçdaroğlu için çocukları harekete geçti. Celal Kılıçdaroğlu’nun akli dengesinin yerinde olmadığını söyleyen çocukları vasifilik davası açtı.

celal-kilicdaroglu

Celal Kılıçdaroğlu’nun çocukları babalarına vasi olarak atanmak için başvuruda bulundu.

Celal Kılıçdaroğlu’nun çocukları başvuru dilekçesinde, babalarının kendini ve işini idare edemeyecek derecede fiziki ve ruhsal sağlık sorunları bulunmakta olduğunu ve ayrıca aşırı derecede alkol düşkünlüğü, savurganlık ve kötü bir yaşam tarzı yaşadığını öne sürerek, babalarının sağlık kontrolünden geçirilmesini istediler.

Fatih ve Atilla Kılıçdaroğlu kardeşlerin avukatı Erhan Kılıç, mahkemeye sunduğu dilekçede şu ifadelere yer verdi:

“Müvekkillerin babası Celal Kılıçdaroğlu’nun kendini ve işlerini idare edemeyecek derecede fiziki ve ruhsal sağlık sorunları bulunmakta ayrıca aşırı derecede alkol düşkünlüğü, savurganlık ve kötü bir yaşam tarzı bulunmaktadır. Bu durum dinlenecek tanık beyanları ve akıl sağlığına ilişkin yapılacak sağlık kontrollerinde ortaya çıkacaktır. Celal Kılıçdaroğlu rahatsızlığı ve yukarıda bahsettiğimiz diğer nedenler sebebiyle fiilen ve hukuken kendi sorumluluğunu taşıyacak, medeni ve yasal haklarını kullanabilecek durumda değildir.

Bu nedenlerle vasi tayini istenilenin yasal haklarını sağlıklı şekilde kullanması ve ileride telafisi mümkün olmayacak olumsuz durumların meydana gelmemesi amacıyla müvekkillerin babası Celal Kılıçdaroğlu’na çocuklarından Fatih Kılıçdaroğlu ya da Atila Kılıçdaroğlu’nun vasi olarak tayin edilmesi amacıyla mahkemenize başvuru zorunluluğu doğmuştur.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 2 =

More in Haberler

To Top