Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Munzur Üniversitesi’nde mezuniyet çoşkusu

Dersim

Munzur Üniversitesi’nde mezuniyet çoşkusu

Munzur Üniversitesi, 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni geçtiğimiz cuma günü üniversite kampüsünde gerçekleştirildi. 
Dersimnews.com – Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek, akademik ve idari personel, kurum amirleri, Munzur Üniversitesi Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Sağlık Yüksekokulu ile Tunceli Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan öğrenciler ile ailelerinin katıldığı programın açılışı, Alevi Dedesi Hüseyin Erdoğan’ın duasıyla başladı.

Mezuniyet törenin açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek yaptı. İpek önlisans programlarında 7’nci, lisans bölümlerinde 5’inci dönem olmak üzere yaklaşık 1500 öğrencinin mezuniyet heyecanını aileler ve öğrencilerle birlikte yaşamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek öğrencilere meslek yaşamlarında başarılar diledi. İpek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir üniversitenin kimliğini ortaya koyan unsurlardan bir tanesi de o üniversitenin mezunlarıdır. Sizlerin toplumsal gelişmeye, hayata, sanata, bilime, ekonomiye, ülkeye katkılarınız, hayattaki başarılarınız, emin olun ki size olduğu kadar üniversitemize de değer üstüne değer katacaktır. Siz kıymetli öğrencilerimize birkaç sözüm olacaktır: Mesleğinizi çok iyi icra ediniz. Sürekli olarak kendinizi yenileyip geliştiriniz. Ailenizle ve toplumla iyi iletişim kurunuz. Milli ve manevi değerlerinize sahip çıkınız. Kısacası toplumda örnek birer fert olunuz.”

Mezun olan öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileyen Rektör İpek, öğrencilerin yetiştirilmesinde ve eğitilmesinde emekleri olan ailelere ve hocalara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından üniversiteyi başarıyla tamamlayarak mezun olan öğrencilere başarı belgeleri, dereceye giren öğrencilere ise protokol üyeleri ve akademisyenler tarafından ödülleri verildi.

Üniversitede dereceye giren ilk 2 öğrenci, Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi oldu.

Ödül töreninin ardından mezun olan öğrenciler, müzikler eşliğinde mezun olmanın heyecanı ve coşkusuyla keplerini havaya fırlattı. Mezuniyet Töreni müzik gruplarının söylediği türküler eşliğinde öğrencilerin eğlenmesiyle son buldu.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × one =

More in Dersim

To Top