Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Pülümür Vadisi’nde hava operasyonu

Dersim

Pülümür Vadisi’nde hava operasyonu

Pülümür vadisi içinde silahlı insansız hava araçları tarafından tespit edilen kalabalık bir PKK örgüt mensuplarına yönelik düzenlenen hava harekatında 3 örgüt mensubunun öldüğü, 3 örgüt mensubunun ise yaralandığı belirtildi.

Dersim Pülümür vadisi içinde bir grup örgüt mensubunun eylem hazırlığı içinde oldukları istihbaratı üzerine bölgeye silahlı 2 insansız hava aracı sevk edildi. Silahlı İHA’ların bölgeyi bombalamasından sonra sevk edilen 2 Kobra helikopteri de örgüt mensuplarının bulunduğu alanı yoğun bombardıman altına tuttu. Ardından bölgeye helikopterle Jandarma Özel Harekat birlikleri indirildi.

Yapılan arazi arama taramasında PKK mensubu 3 kişinin öldüğü tespit edildi. Güvenlik birimleri, yaralanıp kaçan 3 örgüt mensubunun yerinin tespit edildiğini ve teslim olmaları için çağrılar yapıldığını söyledi. Bölgede süren operasyon kapsamında zaman zaman çatışmaların yaşandığı da belirtildi.

DERSİM-PÜLÜMÜR KARAYOLU TRAFİĞE AÇILDI

Operasyon nedeniyle çift taraflı olarak ulaşıma kapatılan Dersim-Pülümür karayolu akşam saatlerinde tekrar ulaşıma açıldı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 2 =

More in Dersim

To Top