Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de 15 Temmuz Darbe Girişimi protestosu

Haberler

Dersim’de 15 Temmuz Darbe Girişimi protestosu

Dersim’de 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 1. yıl dönümünde “Milli Birlik Yürüyüşü” düzenlendi.

Dersim’de 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 1. yıl dönümü yürüyüşle protesto edildi. Valilik ve Tunceli Belediyesi öncülüğünde Hükümet Konağı önünde program düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, darbe girişiminde şehit olan 248 kişinin ismi tek tek okunan ve sinevizyon gösterimi yapılan programda, protokoldekilerce birlik ve beraberliğe vurgu yapılan konuşmalar yapıldı.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Tüm şehitlerimize rahmet diliyorum, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. İnşallah yüce rabbim vatanımızı, milletimizi, dirliğimizi bölmek isteyen hainlere fırsat vermesin.” dedi.

Hain terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz’da vatandaşa tankla, topla, uçakla saldırdığını ifade eden Sonel, “Devletimize başkaldıran olursa, bunun adı kim olursa olsun, bu hainlerin kafası kopartılacaktır ve kopartılmıştır, kopartılmaya da devam edilecektir.” diye konuştu.

Sonel, Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu vurgulayarak, “Bu asil millet her türlü şerri defedecek güçtedir. Milletin yardımcısı da yüce Rabbimdir. Çünkü o gece biz bunu yaşadık ve büyük kahramanlıklar, büyük destanlar yazıldı.” ifadesini kullandı.

Programa, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Salih Karataş, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Tunceli Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl JandarmaKomutanı Albay Tekin Aktemur, çeşitli siyasi partilerin il başkanları, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 4 =

More in Haberler

To Top