Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Tunceli Barosu, Necmettin Yılmaz’ın öldürülmesini kınadı

Dersim

Tunceli Barosu, Necmettin Yılmaz’ın öldürülmesini kınadı

Tunceli Barosu, öğretmen Necmettin Yılmaz’ın PKK tarafından öldürülmesini kınadı. 

Dersimnews.com – Bugüne kadar örgütlerin Dersim’de sivillere yönelik cinayetlerine sessiz kalan Tunceli Barosu, öğretmen Necmettin Yılmaz’ın PKK tarafından öldürülmesini kınadı.

Tunceli Barosu tarafından yapılan açıklamada, “12.07.2017 tarihinde medyada yer alan haberlerde İlimiz Pülümür Karayolu’nun 25. Kilometresi civarında Pülümür Çayı’nda erkek bir şahsa ait ceset bulunduğu belirtilmiş müteakiben yapılan resmî açıklamada bulunan cesedin 16.06.2017 tarihinde Tunceli-Pülümür Karayolu’nun 46. Kilometresi’nde memleketi Gümüşhane’ye giderken kaçırılan Öğretmen Necmettin Yılmaz’a ait olduğu belirtilmiştir.

Savunmasız bir eğitim emekçisinin öldürülmesi ve neticesinde naaşının Pülümür Çayı’nda bulunması vicdanları derin şekilde yaralamıştır. Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın öldürülmesini kınıyoruz.

“Yaşam hakkı” insan haklarının temelidir. Bu bakımdan “Yaşam Hakkı”na yönelen her eylem insanlığın ortak değerlerine yönelmiş sayılmalıdır.

Cümle canlı ve cansızın aynı özü taşıdığına inanılan; toprağın, suyun ve cümle canlı/cansızın hakkına ebedi bir saygı gösteren bu kadim coğrafyada şiddeti reddediyoruz.

Necmettin Yılmaz’ın acılı ailesine başsağlığı diliyoruz” denildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 5 =

More in Dersim

To Top