Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

TİKKO’nun öldürdüğü Erkan Doğan’ın ailesinden açıklama

Dersim

TİKKO’nun öldürdüğü Erkan Doğan’ın ailesinden açıklama

TİKKO tarafından işkence edilerek katledilen Erkan Doğan’ın yakınları Seyit Rıza Meydanı’nda bir araya gelerek olayın aydınlatılmamış olmasına tepki gösterdi.


Dersimnews.com
– TİKKO militanları tarafından 22 Temmuz 2016’da işkence edilerek öldürülen Erkan Doğan‘ın ailesi olayın aydınlatılması talebiyle Seyit Rıza Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Aile adına konuşan Ahmet Doğan’ın açıklaması şöyle: “18 Temmuz 2016 tarihinde TKP/ML TİKKO tarafından Hozat’tan alış veriş dönüsünde Çet vadisi yolundan alıkonulan kardeşimiz Erkan Doğan, 22 Temmuz 2016 tarihinde hunharca katledildi. Kurşunlanmış cesedi,  Düzpelit köyü, yani Bornek köyünün yol kenarına atıldı. Katledilişinin birinci yıl dönümünde olayın sorumluluğunu üstlenen örgüt tarafından hala ailesi olarak bizlere ve halka ikna edici ciddi ve delillere dayalı bir açıklama yapılmamıştır.

Konunun aydınlatılması için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini ifade eden Doğan, “Kimden gelirse gelsin faili meçhul cinayetler, işkenceler, halka zarar veren girişimler, vicdanları sızlatan hukuksuzluklar karsısında sessiz kalınmamalıdır. İnsan hakları ayrımsız her insan içindir ve ideolojik ve taraflı davranmayı gerektirmez. Açık bir cinayetin aydınlatılması sizlerin de istemi olma zorundadır. Olayın aydınlatılması sizlerin de görevidir. Ve olay aydınlatılıncaya kadar bu istememizi sizlere karşı da tekrarlayacağız.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 6 =

More in Dersim

To Top