Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

İptal edilen Munzur Festivali’nin bütçesiyle 1008 öğrenciye burs

Dersim

İptal edilen Munzur Festivali’nin bütçesiyle 1008 öğrenciye burs

Tunceli Valisi Tuncay Sonel,  iptal edilen Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin yaklaşık 1 milyon liralık bütçesiyle binden fazla öğrenciyi 8 ay bursa bağladı.

Dersimnews.com – Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, yazın iptal edilen Munzur Festivali’nin bütçesiyle binden fazla  Dersimli öğrenciye burs verdi.

Altı ay önce göreve başlayan aynı zamanda Belediye Başkanlığı görevini de yerine getiren Tunceli Valisi ve Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, ilde göreve başladığı ilk günlerde yaklaşık bir milyon TL’ye yakın maliyeti olan festivali iptal ederek bu paranın üniversite okuyan gençlerimize burs olarak verileceğini ifade etmişti.

Dersim’de 28-29-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılması planlanan ve yaklaşık 1 milyon liralık gideri bulunan Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ni Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel iptal ettirdi.

Festivali iptal ettiren Vali Sonel, o bütçenin üniversite okuyan öğrencilere burs olarak verileceğini söylemişti. 1 milyon liralık bütçeyi 1 milyon 612 bin TL’ye çıkartan Vali Sonel, Aralık ayı itibariyle ailesi Dersim’de bulunan  1008 üniversite öğrencisini tespit ettirip burs verilmeye başlandığını açıkladı.

Valilik ve Belediye olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını belirten Sonel, “Tuncelili olup ilimizde veya Türkiye’nin diğer illerinde ve yurt dışında okuyan üniversite öğrencilerine destek olmak istedik. Bu kapsamda belirlediğimiz bin 8 üniversite öğrencisine 8 ay boyunca burs vermeye karar verdik” dedi.

BURSLAR VERİLMEYE BAŞLANDI

Dersim merkez ya da ilçelerinde ikamet edip Munzur Üniversitesi ve Türkiye’deki diğer üniversitelerde okuyan 1008 aktif lisans öğrencisine,  8 ay boyunca ayda 200’er lira burs desteğinde bulunulmaya başlandı.

İlk bursun bu ay itibariyle verilmeye başlandığını aktaran Vali Sonel, “Temmuz 2018’e kadar devam edecek olup projenin toplam maliyeti 1 milyon 612 bin 800 TL’dir. Aynı zamanda iki ay önce de ilimizde bulunan Munzur Üniversitesi’nde öğrenim gören maddi durumu yetersiz bin 62 öğrencimize de 1 yıl boyunca öğle yemeği katkısı sağlamıştık. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Bu yüzden her zaman onların yanındayız. Tuncelili öğrencilerimiz ülkemizin neresinde olursa olsunlar yardımlarımızı eksik etmeyeceğiz” diye konuştu

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 3 =

More in Dersim

To Top