Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim-Erzincan karayolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı

Haberler

Dersim-Erzincan karayolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı

Dersim’de dün geceden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle Dersim-Erzincan karayolu ile birçok köy yolu ulaşıma kapandı.

Dersim’de dün geceden beri etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Sabah saatlerinde etkisini iyice arttıran kar yağışı nedeniyle Dersim – Erzincan karayolu ile 300 köy yolu ulaşıma kapandı.

Dersim-Erzincan karayolu Pülümür ilçesi yakınlarındaki 2 bin rakımlı Cankurtaran tepesinde yoğun tipi ve sis nedeniyle görüş uzaklılığı 5 metreye kadar düştü. Dondurucu soğuk yolda buzlanmaya neden olurken, çok sayıda TIR ile ağır tonajlı araçlar, Pülümür ilçesi ile Kırmızıköprü köyü yakınlarında bekletilmeye başlandı.

Yağış nedeniyle dağların beyaza büründüğü Pülümür Vadisi’nde kartpostallık manzaralar ortaya çıktı.

KAR YAĞIŞI KAZALARA NEDEN OLDU

Bu arada, dün gece Erzincan’a inmesi gerekirken olumsuz hava şartları nedeniyle Elazığ’a yönlendirilen uçağın yolcularını taşıyan otobüs, yoğun sis ve tipi nedeniyle Pülümür ilçesi, Cankurtaran Tepesi’nde yoldan çıkıp yan yattı. Kazada, ölen ya da yaralanan olmadı.

Tunceli-Erzincan karayolu Zağge mevkiinde ise, TIR yoldan çıkarak şarampole yuvarlandı. Yaralanan TIR sürücüsü, Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Ferit Demir – DHA

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × one =

More in Haberler

To Top