Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Memleketimizden bir hoşgörüsüzlük örneği: Kargaların yuva yaptığı ağaçların dallarını kestiler!

Dersim

Memleketimizden bir hoşgörüsüzlük örneği: Kargaların yuva yaptığı ağaçların dallarını kestiler!

Dersim merkezde bulunan Askerlik Şubesi’nin bahçesindeki büyük kavak ağacının dalları, üzerinde çok sayıda yuvası bulunan kargaların “çevreye rahatsızlık veriyormuş” bahanesiyle kesildi!

Dersimnews.com – Dersim’de kargaların yuva yaptığı ağaçlar Tunceli Belediyesi tarafından budandı.

Çarşı merkezi Okular Caddesi üzerindeki askerlik şubesinin bahçesinde bulunan büyük kavak ağacının dalları, itfaiye ekipleri tarafından kesildi. Kavak ağacının dalları üzerinde çok sayıda karga yuvası bulunduğu, sık sık ağaç dallarına konarak çıkardıkları seslerle “çevreye verdikleri rahatsızlıktan” dolayı ağaç dallarının kesildiği öğrenildi. Kavak ağacının dalları kesilirken, yuvadaki kargaların havada uçuştuğu görüldü.

Belediye yetkilileri yuvaların bulunduğu kavak ağacına yakın bazı iş yeri sahipleri ile evlerde oturanların karga sesinden rahatsız olduklarını ve belediyeye şikayet ettikleri için kavak ağacının dallarını kestiklerini belirtti.

Kuş yuvalarının olduğu ağaçların budanmasına kentteki duyarlı vatandaşlar tepki gösterdi.

VİCDANINIZ SIZLAMADI MI!

Belediye, civarda oturan vatandaşların karga seslerinden rahatsız olmaları üzerine budama işleminin gerçekleştirildiğini belirtirken, yuvaları yıkılan kargaların gökte feryat figan uçmaları umarız seslerden rahatsız olduklarını söyleyenlerin vicdanlarını zerrece de olsa sızlatmıştır.

O rahatsız olan vatandaşlara bir çift sözümüz var. “Atalarımız, her sabah yabandaki kurda, kuşa karınlarını doyurmaları için dua ederlerdi. Ve hep, Allah, yabandaki serçenin kanını eşiğimize sürmesin derlerdi. Bir kuşun yuvasını bozmayı, bir ailenin bütünlüğünü yok etmeyle eşdeğer tutardı. Ne oldu size civarda oturan rahatsız torunlar. Başka hiçbir ses, sizi rahatsız etmezken karga seslerinden mi rahatsız oldunuz?  

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × two =

More in Dersim

To Top