Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

CHP İl Yönetimden Gürsel Erol’a tepki

Dersim

CHP İl Yönetimden Gürsel Erol’a tepki

CHP Dersim İl Örgütü, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un son zamanlarda yaptığı açıklamalara tepki gösterirken, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yaptı.

İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Bilindiği gibi beklenmedik bir anda ve zor adil olmayan koşullarda yapılan bir seçimi geride bıraktık.  Bu seçimde hedefimiz iktidar olmak ve Cumhurbaşkanlığını kazanmaktı. Özellikle millet ittifakı ve demokrasi için ülkemizin tüm kesimlerinin parlamentoda temsiliyeti için göstermiş olduğu özveri takdire şayandır.  Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ileriyi görebilen bilge kişiliği ile AKP’nin yalnız başına mecliste çoğunluk sağlamak planını boşa çıkarmıştır. Seçimlerde uygulanan haksız hukuksuz uygulamaları; demokrasi güçlerinin mecliste olmasını sağlayarak Türkiye’de bir demokrasi dersi vermiştir. Ancak 26.  Dönem Tunceli milletvekili ve şu anda Millet ittifakının sonucu olarak seçilen Elazığ milletvekili Gürsel EROL genel başkanımız ve yönetimi ile ilgili sosyal medyada yapmış olduğu açıklamalardan dolayı bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Halkımız ve örgütümüz yapılan bu açıklamaları doğru bulmayıp şiddetle reddetmiştir.  Sayın Gürsel Erol’un adaylığını daha rahat çalışsın diye diğer adaylardan önce açıklamış daha fazla çalışmasına vesile olmuştur. Kendisinin ifade ettiği gibi 41 yıl sonra Elazığ’dan bir milletvekili çıkarmadı.  Genel başkanımızın ve partimizin çok değerli kadrolarının hazırladığı projelerle oluşturulan MİLLET İTTİFAKI sonucunda bir milletvekili çıkardık. Buna rağmen sıcağı sıcağına genel merkezin seçim sonucu ile ilgili açıklamalarını ve değerlendirmelerini beklemeden genel başkanımız ve yönetimini istifaya devam etmek büyük bir talihsizlik olmuştur. İstifa talebinde bulunanlar bilsin ki Tunceli halkı ve CHP İl örgütü olarak Sayın Genel Başkanımız ve yönetiminin yanındadır ve yanında olmaya da devam edecektir.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − three =

More in Dersim

To Top