Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim-Ovacık karayolu operasyonlar nedeniyle kapatıldı

Dersim

Dersim-Ovacık karayolu operasyonlar nedeniyle kapatıldı

Dersim-Ovacık karayolu, askeri operasyon nedeniyle geçici olarak trafiğe kapatıldı. 

Arşiv

Ovacık Karayolu, dün akşam saatlerinde yol güzergahında bulunan Venk Köprüsü bölgesindeki  askeri operasyon nedeniyle trafiğe kapatıldı. Operasyon devam ederken, bugün bölgeye takviye birlikler gönderildi.

Tunceli-Ovacık Karayolu Venk Köprüsü yakınlarında yasadışı silahlı sol örgüt mensubu tespit edildi. Bunun üzerine dün akşam saat 21.00 sıralarında karayolu trafiğe kapatılarak, operasyon başlatıldı. Valiliğin emriyle kapatılan karayoluna yakın bir bölgede başlatılan operasyon devam ederken, bugün sabah saatlerinde bölgeye jandarma özel harekat timleri sevk edildi.

HDP heyetine izin verilmedi

Dersim merkez kırsalı Bali Deresi bölgesinde 2 gün önceki operasyon nedeniyle bazı yerlerde yangın çıkmıştı. Aralarında milletvekillerinin de olduğu HDP heyeti orman yangının olduğu bölgeye gitmek istedi. Tunceli Valiliği güvenlik nedeniyle heyetin geçisine izin vermedi. Heyette yer alan vekiller valiliğin kararına tepki gösterdi. 

VALİLİK: HUZURU BOZMAK İSTEYENLERE MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR

Tunceli Valiliği, kente gelen grubun orman yangınlarını istismar ettiğini, valilik olarak bu tür girişimlere izin verilmeyeceğini duyurdu.

Valiliğin açıklaması şöyle:
“Tunceli, tarihinin en huzurlu günlerini yaşamakta olup istihdam başta olmak üzere şehrimize yapılan yatırımlarla devletimiz ve vatandaşlarımız arasında sıcak bir diyalog ve iletişim ortamı sağlanmıştır. Bu durumdan rahatsız olan bazı art niyetli çevrelerce örtü altı yangınlar bahane edilerek esasen terörle mücadelemiz sekteye uğratılmak istenmekte gerçek olmayan paylaşım ve haberlerle vatandaşlarımızın çevre duyarlılığı istismar edilmektedir. Örtü altı yangınlarına yangın söndürme uçakları da dahil olmak üzere her türlü imkanlarımız seferber edilmiştir. Şehrimizin sahip olduğu bu huzurlu ortamı şu an kontrol altına aldığımız örtü altı yangınlarını bahane ederek bozmak, vatandaşlarımızın duyarlılıklarını istismar etmek ve terörle mücadelemizi sekteye uğratmak isteyen hiçbir kişiye, gruba ve oluşuma müsaade edilmeyecek ve gerekli her türlü kanuni işlem yapılacaktır”

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 5 =

More in Dersim

To Top