Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Başkan Maçoğlu, Dersim projelerini anlattı

Dersim

Başkan Maçoğlu, Dersim projelerini anlattı

Dersim Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayan “Komünist Başkan” Fatih Maçoğlu, Dersim için neler düşündüklerini anlattı.

Maçoğlu, “Söz yetki karar halka diyerek birlikte yönetimi bir şehir ve etrafındaki ilçelerle yaptığımızda Türkiye’de modelleşebilme planımız var” dedi.

İttifakların henüz netleşmediğini belirten Maçoğlu, “Ben kuruma başvuru yaptım. Bölgede kurumun yerel yönetime dair bir çalışması ya da çabası varsa ittifaklar dahilinde, ittifak sonuçlarına göre aday adaylığımı koydum. Ama ittifaklar daha netleşmedi” dedi.

Dersim’de neler düşündüklerini de anlatan Komünist Başkan Maçoğlu, “Ovacık meselesini biraz daha büyüterek bir anlayış gerçekleştirmek istiyoruz. Türkiyede sosyalist siyasetin gelişebilmesine dair bir planımız var. Hiçbir yerde hiçbir şekilde şöyle bir tarzımız yok ‘Geldiğimizde şunu yaparız şöyle yaparız’.

Biz geldiğimizde o şehrin fizibilite raporunu çıkartıp esas raporlar üzerinden halkın önceliği olan program ya da projeyi, yani halkın kendisinin kara verebilmeyi, halk meclislerinin coğrafyasıyla ilgili söz söylemeyi, karar alabilmeyi düşünürüz.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + one =

More in Dersim

To Top