Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de binlerce kişi Kılıçdaroğlu’na saldırıyı protesto etti

Dersim

Dersim’de binlerce kişi Kılıçdaroğlu’na saldırıyı protesto etti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik alçak saldırı memleketi Dersim’de protesto edildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik alçak saldırı memleketi Dersim’de protesto edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na Ankara’da katıldığı şehit cenazesinde yapılan saldırı tüm Türkiye’de olduğu gibi memleketinde de binlerce kişinin katılımıyla protesto edildi.

CHP İl Başkanlığı’nın çağrısı üzerine Belediye Yeraltı Çarşısı üzerinde bir araya gelen binlerce kişi, “Dersim’in Umudu Kılıçdaroğlu”, ” Faşizme Karşı Omuz Omuza”, Hak Hukuk Adalet” sloganları attı.

Protestoda açıklamasında konuşan CHP İl Başkanı İrfan Bozkurt, saldırının azmettiricilerinin belli olduğunu belirterek, “Adına gazete denilen bir takım paçavralarda, kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse, bir takım operasyon kanallarında kimler sayın genel başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in “iki büyük eserimden biri” dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının altyapısını da hazırlayanlar onlardır” dedi.

Bozkurt, saldırının faillerinin bulunarak yargı önüne çıkarılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

KILIÇDAROĞLU’NUN DAYISINDAN TEPKİ

Açıklamaya katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun dayısı Hasan Gündüz (94), saldırı nedeniyle üzüntü duyduğunu belirterek, “Bu gece neler çektiğimi bir ben biliyorum.Genelkurmay yetkililerinin korumaların bulunduğu bir yerde böyle bir saldırı nasıl yapılır, yaşlı birine nasıl yumruk atılır? Bunu kabul etmiyorum. Kılıçdaroğlu kötü bir şey yapmamış hırsızlık yapmamış, çalmamış. Atatürk’ün kurduğu partinin genel başkanlığını yapıyor. Türkiye’yi savunuyor. Şehit cenazesine katılmış” diye konuştu.

Konuşmaların ardından saldırıyı protesto etmek amacıyla on dakikalık oturma eylemi gerçekleştiren katılımcılar daha sonra dağıldı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 2 =

More in Dersim

To Top